Nagroda dla Polskiego Pawilonu

Pawilon Polski na Wystawie Światowej Expo 2020 Dubai otrzymał srebrną nagrodę za aranżację wnętrz pawilonów średniej wielkości. Kolejną już nagrodę tym razem przyznało Bureau International des Expositions (Biuro Wystaw Światowych). Gratulujemy kolejnego sukcesu!

Ogłoszenie laureatów odbyło się podczas ceremonii „BIE Day Awards Ceremony” 30 marca 2022 roku. Laureaci zostali wybrani przez międzynarodowe jury złożone z dziewięciu ekspertów. Jury odwiedziło każdy pawilon na Expo 2020 Dubai w trakcie dwóch sesji, w styczniu i marcu tego roku.

- Projektując zarówno architekturę budynku, jak i wystawę, chcieliśmy stworzyć spójną, immersyjną przestrzeń, wielowymiarowe doświadczenie, zachęcające nie tylko do poznania wieloaspektowości Polski, ale również do refleksji nad współdziałaniem człowieka i natury oraz wspólną odpowiedzialnością za planetę.  Zwiedzając pawilon, nasi goście mieli poczuć, że są integralną częścią czegoś większego i ich działania mają znaczenie. Wystawa Światowa Expo ma także wymiar edukacyjny, więc mam nadzieję, że nasze działo inspiruje innych do mądrego korzystania z zasobów natury czy wręcz wyznacza kierunki projektowania w duchu gospodarki cyrkularnej na przyszłość.  Jestem dumna, że to, co stworzyliśmy wspólnie z Bellprat Partner ze Szwajcarii jest tak wyraźnie odczytywane i doceniane przez międzynarodowe środowisko – mówi Marta Sękulska-Wrońska, architekt, partner w WXCA, współautorka Pawilonu Polski na Expo 2020 Dubai.

Natura we wnętrzach

Narracja Pawilonu Polski zbudowana jest wokół hasła przewodniego polskiego udziału w Expo 2020 Dubai - “Polska. Kreatywność inspirowana naturą”. We wnętrzach pawilonu dominuje naturalne drewno oraz biała rzeźba kinetyczna przypominająca lecące ptaki. Jedną z głównych atrakcji jest instalacja artystyczna „Polski Stół” będąca miejscem spotkań gości pawilonu. Instalacja została stworzona z ponad 120 modułów drewnianych oraz modułów specjalnych z m.in. z miedzi, aluminium, szkła czy ceramiki. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.