Gruby i ciepły koc - chyba nie ma lepszego przyjaciela na chłodne, jesienne wieczory? Nie tylko otuli i ogrzeje, ale w dodatku ozdobi nasz salon czy sypialnię. Dziś pod lupę bierzemy koce warkocze z grubej wełny czesankowej (po angielsku chunky knit blankets). Było o nich głośno już w poprzednim sezonie, a na instagramie święciły prawdziwe triumfy. Podejrzewamy, że będą hitem również tej jesieni i zimy. 
Koce warkocze robi się z wełny czesankowej, czyli wełny owczej, którą stosuje się również do filcowania. Taki koc może się więc mechacić. Ta wełna jest dodatkowo dosyć ciężka i niestety nie należy do najtańszych, dlatego te pledy sporo kosztują. Gdzie kupić koc warkocz? Najwięcej ofert znajdziecie w internecie (zarówno w sklepach jak i na aukcjach). Ceny zaczynają się już od około 250 złotych. 
Można też spróbować swoich sił w DIY i zrobić koc warkocz samemu. Na You Tube jest mnóstwo samouczków, w których autorzy krok po kroku demonstrują sposób wykonania. Koszt wełny na średniej wielkości kocyk to około 200 zł. Podobno w większych miastach odbywają się także warsztaty z wyplatania takich pledów.