O tym, że łóżko jest najważniejszym meblem w sypialni nikogo nie trzeba przekonywać. Jeśli stylistycznie jest mocno dookreślone, narzuca ton wystroju wnętrza tak, że reszta powinna być dla niego tłem. Łóżko ze stylizowanym zagłówkiem weryfikuje inne meble znajdujące się w sypialni. Zwykle jest bardzo dekoracyjne, więc dobrze jest, gdy otaczające je sprzęty są nieco skromniejsze. 

Łóżka w stylu pałacowym - zwykle zagłówek jest tapicerowany miękką, dekoracyjna tkaniną w jakimś pudrowym odcieniu. Drugim wariantem jest całkowicie drewniana rama ze stylizowanymi rzeźbieniami nawiązującymi do jakiegoś okresu w historii sztuki (najczęściej baroku, rokoka, regencji, empire czy secesji).

Można też zrezygnować z historycyzującego przepychu i wybrać łóżko nawiązujące do wyżej wymienionych mebli, ale w wersji współczesnej. W uproszczonej formie, pokryte nowoczesną tkaniną w stonowanej kolorystyce będzie mniej oczywiste.

Łóżko z metalową ramą nie musi przypominać babcinego pokoju, ani facjatki Ani Shirley. Odpowiednio dobrane tekstylia mogą nadać sypialni z takim meblem bardzo szykowny, współczesny look.

No i na koniec nasz absolutny hit sezonu: zagłówki wyplatane z giętkiego rattanu lub bambusa. Równie efektownie wyglądają w barwach naturalnych, czerni jak i mocnych kolorach. Wprowadzają do pokoju odrobinę efektownej egzotyki, za którą (szczególnie zimą) każdy w głębi duszy trochę tęskni.

Zobaczcie nasz zbiór inspirujacych zdjęć ze stylizowanymi zagłówkami w roli głównej GALERIA>>>

tekst: Anna Chwalińska