Oto instalacja artystyczna Carstena Höllera przygotowana przez  Fondazione Pradaz okazji Art Basel Miami Beach.  Double Club Miami od Prady to dzieło sztuki i zarazem w pełni funkcjonujący klub nocny. Można w nim bawić się przez trzy dni (od 5 do 7 grudnia tego roku, czyli dziś ostatnia szansa na odwiedziny w tym miejscu dla wszystkich tych, którzy są właśnie w Miami). The Prada Double Club Miami oferuje wyjątkowe podejście do rozrywki i gościnności, a także tworzy dialog między sztuką współczesną, muzyką, stylem życia i designem.

To drugi projekt tego typu stworzony przez Carstena Höllera, Pierwszy, który powstał w 2008 roku w Londynie i był podzielony na dwie strefy: kongijską i zachodnioeuropejską. W obecnym artysta nadal skupia się na pojęciu swoistej dwustronności. I tak w klubie mamy dwie zróżnicowane przestrzenie: intensywnie kolorową i czarno-białą. W obu różna jest także muzyka.  W ten sposób goście mogą swobodnie eksplorować i angażować się w dwa zupełnie odmienne na wielu poziomach światy. Refleksje i wnioski? Mogą być interesujące! 

Ciekawy eksperyment? Co o tym myślicie? Dajcie nam znać w komentarzach o tym jak podoba się Wam taka instalacja. Jeśli zaś lubicie wyjątkowe przestrzenie kreowane przez duże marki modowe, to przypominamy jeszcze jedną z nich - Coco klub dla kobiet od Chanel w Nowym Jorku.