Dziś zaglądamy na Ziemię Łódzką. Ten jednorodzinny dom Agaty, Tomasza oraz ich 10-letniego syna stanął w sąsiedztwie lasów i pól pod Łodzią. Projektem i aranżacją wnętrz zajęła się tu pracownia Klaudii Tworo (absolwentki katedry Architektury Wnętrz i Wzornictwa na ASP we Wrocławiu).  

Jednorodzinny dom pod Łodzią

Wnętrza domu celowo utrzymano w spokojnych beżach, brązach i kremowej bieli. Ten miks ożywia nieco dodatek błękitu. Marzeniem inwestorów był nowoczesny, jednorodzinny dom, ale w klasycznym wydaniu. Projektantka sprytnie połączyła więc te dwie rzeczy. Salon jest elegancki, ale zarazem swojski i przytulny. Francuska jodełka na podłodze, wykończenie sufitu, frezowania na frontach meblowych dodają szyku, zaś poduszki rozrzucone na kanapie niby od niechcenia, czy książki swobodnie ułożone na półce zapraszają do beztroskiego relaksu z widokiem na ogień skaczący w kominku. Ważnym elementem tej przestrzeni jest stół, gdzie toczą się najważniejsze rodzinne rozmowy. Klaudia Tworo postawiła na dobrze znany model Deco polskiej marki Miloni, stanowiący połączenie prostego w formie blatu z ozdobnie toczonymi nogami. Obok stanęły błękitne, tapicerowane krzesła. Stąd niedaleko już do kuchni z zabudową w złamanej bieli i marmurem nad blatem. 

Strefa prywatna

W sypialni gospodarzy konsekwentnie powtarza się ta sama kolorystyka. Tapicerowany zagłówek łóżka ma rudy kolor, a ściany pokrywa przyjemny beż. Podobnie jest w pokoju syna. Łazienka to już w zasadzie pokój kąpielowy. Starczyło tu miejsca na wolnostojącą wannę, kabinę prysznicową, toaletę i pojemną szafkę pod umywalką. Okna dyskretnie osłonięto żaluzjami. Na kąpiących się spogląda jedynie klasyczna rzeźba z fototapety nad wanną.   

____________________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.