Są z nami fani stylu modern classic? Mamy dziś coś dla Was. To jasne mieszkanie w warszawskim Wilanowie w bliskim sąsiedztwie królewskiego pałacu. Właściciele mieszkania urządzenie wnętrza powierzyli Anecie Dudek i Martynie Leśniewskiej z NABOO STUDIO.

Projektantki wspominają tą współpracę jako przyjemną, choć nie zabrakło i wyzwań. 70-metrowe mieszkanie miało początkowo niezbyt funkcjonalny rozkład – wygodnej części dziennej towarzyszyła tylko jedna sypialnia. Aby wydzielić drugi pokój, służący dziś za gabinet (tu trwają jeszcze prace, dlatego go nie prezentujemy), trzeba było zaadaptować na ten cel część salonu wraz z jednym z pierwotnie dwóch jego okien. 

Strefa dzienna

Salon, jak i kuchnia otrzymały białą szatę kolorystyczną, by optycznie powiększyć i rozjaśnić tę przestrzeń. Tej barwy są ściany, sufit, zabudowa kuchenna, a także dyskretna wisząca szafka pod telewizorem. W strefie dziennej pojawiło się także lustro. Okrągła tafla dodaje wnętrzu głębi – wydaje się otwierać je na kolejne pomieszczenie. Wyjątkowy efekt wizualny wzbogaca asymetrycznie zawieszona lampa Milla (PR Home), która po zmroku funduje dodatkową grę świateł i refleksów. Najważniejszym meblem w salonie jest oczywiście kanapa. – Sofa Belavio polskiego producenta Befame. 

Starannie przemyślana zabudowa kuchni ma minimalistyczny charakter. Gładkie białe fronty otwierane są dotykiem. Mocniejszymi akcentami zaznacza się na  tym tle czarny sprzęt AGD. Uwagę koncentruje jednak na sobie wspaniały blat ze wzorzystego granitu Viscount White. Aby wyeksponować jego urodę, projektantki zdecydowały się wywinąć go na bok zabudowy.

Strefa prywatna

W sypialni uwagę kradnie wielkoformatowa tapeta Serseia (Wonderwall Studio), zainspirowana detalem z obrazu jednego z holenderskich mistrzów. Na jej tle stanęło łóżko Ardea Slim (Fabryka Sypialni) z bordowym zagłówkiem. Tuż obok sypialniany hit -  biokominek December polskiej marki Kratki. – Naturalna wizja ognia w zaciszu sypialni to bez wątpienia ikona luksusu, a także marzenie wielu osób, jednak niełatwe do realizacji w formule tradycyjnego kominka, który wymaga m.in. dostępu do przewodu kominowego. Rozwiązanie przynoszą biokominki.

Ostatnie wnętrze, do którego dziś zaglądamy, to łazienka. Jest jasna i lekka, skąpana w bieli. Jak w całym mieszkaniu, także tu na podłodze widzimy dąb – jednak już nie w formie paneli, a w postaci płytek ceramicznych (Stargres).