W oczekiwaniu na pierwsze, naprawdę ciepłe dni pokazujemy Wam dziś ciekawy ogród. Znaki szczególne? Zadbany trawnik, rododendrony, śliwowiśnie i przeszklone altany. 
Właściciele domu jednorodzinnego w Monachium marzyli o ogrodzie, który będzie korespondował z klasyczną architekturą budynku. Zaprojektowanie idealnej przestrzeni zielonej oddali w ręce warszawskiej pracowni Studio Organic. Aga Kobus i Grzegorz Goworek przy tej realizacji zdecydowali się na styl formalny, aby dom i otoczenie stworzyły spójną całość.

Jak zaprojektować ogród w klasycznym stylu?

Architekci rozpoczęli pracę od instalacji drenażu. Wcześniej woda zalewała teren wokół domu, co uniemożliwiało osiągnięcia pożądanego efektu wypielęgnowanego trawnika. Na całym terenie znalazło się sporo dużo zimozielonych, strzyżonych krzewów, nawiązujących do francuskich ogrodów pałacowych. Kompozycję wzbogacają cisy, laurowiśnie, rumianka japońska i barwinek. Na zielonym tle pięknie wyróżniają się białe kwiaty rododendronów (różaneczników). Całość zdobią detale: ręcznie wykonywane donice z belgijskiej manufaktury Atelier Vierkant na postumentach oraz fontanna z wizerunkiem lwa.  

Oprócz zieleni pojawiły się też oczywiście miejsca przeznaczone do jej podziwiania i relaksu. Powstały tu trzy przeszklone altany, jedna z nich została dobudowana do domu (tzw. ogród zimowy). Kolejna znalazła się przy basenie. Ostatnia, trzecia altana ze stołem to miejsce przeznaczone do celebrowania posiłków na świeżym powietrzu. 

- Ogrody są szczególnym miejscem dla mieszkańców miast, dlatego projektując je, staramy się stworzyć w nich jak najwięcej miejsc sprzyjających relaksacji. Tak było również w przypadku realizacji w Monachium – opowiada Grzegorz Goworek. - Chcemy tworzyć miejsca przyjazne człowiekowi, dalekie od zgiełku, nawet jeśli znajdują się w centrach wielkich miast. Projektujemy tak, aby wspierać relacje człowieka z naturą – dodaje Aga Kobus.