Dzisiaj zaglądamy do domu w Iławie. Jego klasyczne wnętrze to dzieło pracowni JT Grupa. Z pewnością spodoba się wszystkim fanom elegancji i ponadczasowych rozwiązań. Nas najbardziej zauroczyła kuchnia i z podłogą misternie wyłożoną mozaiką. Ale po kolei...

Klasyczne wnętrza jednorodzinnego domu

Od progu wita nas hol. Tu na jednej ze ścian zastosowano kamień kwarcowy Patagonia. Kamień częściowo przepuszcza światło, dlatego został podświetlony dając jeszcze bardziej spektakularny efekt. Na posadzce zamontowano gres poprzedzielany mosiężnymi wstawkami. Dalej mamy salon został podzielony przy pomocy stalowo-mosiężnych ażurów na trzy części – centralną strefę wypoczynkową, salonik kawowy i jadalnię. W tej ostatniej domownicy mogą zasiąść za okrągłym, majestatycznym stołem od Poliform. Tuż nad nim zawieszono żyrandol CTO Light Nimbus. Stąd już tylko krok do błękitnej kuchni. Zewnętrzne fronty ramkowe zabudowy zostały tu ozdobione uchwytami angielskiej manufaktury Armac Martin. Wnętrze szafek jest drewniane – wykonane z dębiny bejcowanej według autorskiej receptury koloru JT Grupa. W oko wpada też włoski piec, ale przede wszystkim podłoga. Architekci z JT grupa ułożyli ją według własnego projektu na bazie płytek Winckelmans.    

Na piętrze znajdziemy sypialnię, urządzoną również w klasycznym, a nawet nieco minimalistycznym stylu. Na ścianie znajdziemy tu tapetę amerykańskiej firmy Phillip Jeffries. Tapetą o nieco innym wzorze wyłożono także łazienkę. Nad umywalką umieszczono projektowane lustro z kamieniem Sahara Noir i lampą firmy Atelier Areti. Całość dopełniają mosiężne akcenty.