Dzisiaj zabieramy Was na wirtualną wycieczkę do Radomia. Odwiedzamy dom znajdujący się tuż przy Rynku. Został on wybudowany na początku lat 90. Nad pracami czuwał miejski konserwator zabytków, bryła budynku nawiązuje więc do stojących tu kamienic. Wnętrza przeszły ostatnio generalny remont pod czujnym okiem i według projektu pracowni Dash Interiors (Daria Szczepanik i Martyna Kupis). Inwestorzy (pięcioosobowa rodzina) wykazali się ogromnym zaufaniem i pełnym zrozumieniem wszystkich zaistniałych zmian, które miały wpływ na efekt końcowy. Łączna powierzchnia tego wnętrza to aż 300 metrów kwadratowych. Jednym z zabiegów architektonicznych było wyburzenie ściany między kuchnią a salonem, tak by przestrzeń dzienna stała się otwarta. W większości wnętrz zastosowano sztukaterie, zarówno na ścianach jak i suficie. Projektantki zachowały stary parkiet. 

Salon z jadalnią ma powierzchnię 36 metrów kwadratowych. Ciekawym elementem jest niewątpliwie półokrągły otwór drzwiowy (pamiętacie serialowe słynne łuki Karwowskiego?). Zyskał on nowe życie oraz charakter przez wstawienie minimalistycznych szklanych  drzwi w metalowej ramie. Na duży narożniku możne wspólnie wypoczywać cała rodzina. Szafka rtv ukrywa zaś mało estetyczne sprzęty w postaci dekoderów i kabli. W neutralnym salonie pojawiają się eleganckie kolory w postaci kontrastów jak bordowy fotel czy zielone krzesła w jadalni. Szara kuchnia wyłożona ciemnym spiekiem pietra grey stanowi tło dla salonu. 

Centralną częścią głównej sypialni jest łóżko z miękkim, tapicerowanym zagłówkiem. Tutaj również obowiązuje neutralna kolorystyka, przełamana lekko ciemnoniebieskimi dodatkami. Ciekawym elementem jest toaletka, która charakteryzuje się prostą, lekką formą z elementami metaloplastyki. Koniecznie zerknijcie do naszej galerii na łazienkę z wolnostojącą wanną i korytarz z pięknymi schodami i rzeźbą popiersiem na oryginalnej konsoli. Jak się Wam podoba?