Wiosną pisaliśmy Wam o kolekcji stworzonej przez Katie Eary dla IKEA. Szwedzka marka podjęła właśnie współpracę z kolejnym projektantem mody. Tym razem jest to Londyńczyk Kit Neale tworzący ubrania głównie dla mężczyzn. Jego projekty odznaczają się poczuciem humoru, śmiałymi nadrukami i zaskakującymi detalami. Podobnie jest też w przypadku kolekcji SPRIDD, którą Neale przygotował dla IKEA. Wyraziste printy (znaki zapytania, wykrzykniki, usta, nosy, planety), kultura młodzieżowa, muzyczne inspiracje, luz i swoboda to pojęcia, które idealnie wręcz oddają jej charakter.

Wszystko, co tworzymy, musi mieć jakiś cel, nie może być jedynie produktem. Moda jest bardzo zmienna i kapryśna, ale my staramy się tacy nie być. Staramy się być świadomi. Przy czym cel naszej pracy może być tak prosty jak to, żeby coś było ładne. Chcemy w ponurym świecie dawać piękno, radość i zabawę. - mówi o swojej pracy Kit Neale.

Oprócz wymienionej wyżej zabawy ważna jest tu także mobilność, która w dzisiejszych czasach stała się już swego rodzaju sposobem na życie. Dlatego w kolekcji znajdziemy takie produkty jak namioty, pudełka do przechowywania, torby-worki idealne w podróży, na plenerowym koncercie lub podczas przeprowadzki. Co jeszcze? Kubki, talerze, miseczki, t-shirty, pościel, ręczniki, plakaty, termosy, papierowe klosze. 

W Polsce kolekcja SPRIDD będzie do kupienia od początku lutego. Jeśli coś się Wam podoba szczególnie to radzimy nie zwlekać z zakupem. Limitowane kolekcje IKEA dość szybko znikają ze sklepów.