Kelly zaczęła swą przygodę z wnętrzami bardzo wcześnie, ale i tak, patrząc na tę charyzmatyczną, elegancką blondynkę z burzą blond loków, trudno uwierzyć, że na swoje nazwisko pracuje już od 40 lat.

Jej mama – agentka nieruchomości – zabierała dziewczynkę na spotkania zawodowe, mała Kelly obejrzała więc w dzieciństwie mnóstwo mieszkań; pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako 16-latka. Jako 17-latka miała już na koncie projekt kawalerki dla aktora Martina Shawa.

Jej styl wymyka się prostym definicjom – całość zawsze jest stonowana i luksusowa, wiele w nim dyskretnych odniesień do Wschodu i Zachodu. Może dlatego, że mieszkała na kilku kontynentach – urodziła się i dorastała w RPA, później przeniosła się z rodzicami do Londynu. Z Wysp wyprowadziła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie odniosła duży sukces. W 2002 r. powróciła jednak na Stary Kontynent.

Ma na swoim koncie realizacje wnętrz od Alp, przez Dubaj aż po Sydney. Od prywatnych rezydencji, przez wnętrza jachtów, kabiny pierwszej klasy w samolotach British Airways po kluby golfowe i hotele. Kelly Hoppen to kobieta instytucja. Ma status gwiazdy, na który sama zapracowała. Była wprawdzie żoną nr 2 ojca Sienny Miller, a tym samym macochą słynnej aktorki, ale o tym, że projektowała wnętrza dla Gwyneth Paltrow, Anthony'ego Hopkinsa i Beckhamów zadecydował jej talent, gust i prawdopodobnie spora cierpliwość. Trudno się bowiem spodziewać, że urządzanie wnętrz dla gwiazd to droga usłana różami.

Prowadzi 40-osobowe biuro projektowe, występuje w programach telewizyjnych, sygnuje swoim nazwiskiem liczne projekty mebli i dodatków dla wielu firm wyposażenia wnętrz. Posiada także własną linię akcesoriów i mebli, którą sprzedaje w swoim popularnym sklepie internetowym. Ceramika, szkło, tkaniny dekoracyjne, ręczniki, szlafroki, świeczki, świeczniki oraz inne mniej lub bardziej przydatne, eleganckie przedmioty są chętnie kupowane jako prezenty ślubne.

Niedawno, razem ze słynnym brytyjskim iluzjonistą o wymownym pseudonimie Dynamo, stworzyła kolekcję iluzjonistycznych tapet. Produkuje je Graham & Brown. 

Tekst: Ela Stasiak

Kelly Hoppen - królowa dyskretnego luksusu, fot. via thechronologist.comPrzed Wami Kelly Hoppen. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z projektami jej autorstwa>>