Kochacie biżuterię od Tiffany & Co. i tak jak Holly Golightly (zagrana przez Audrey Hepburn w ekranizacji słynnej powieści Trumana Capote) najlepiej czujecie się w tym sklepie? Mamy dla Was dobrą wiadomość! Teraz śniadanie u Tiffany’ego będzie można zjeść naprawdę. Otóż we flagowym sklepie marki przy Piątej Alei na Manhattanie stworzono właśnie kawiarnię Blue Box Cafe.

via GIPHY

My jak zwykle zwracamy uwagę na wystrój lokalu. A ten jest oczywiście luksusowy i utrzymany w charakterystycznym dla marki kolorze Tiffany Blue (połączenie błekitu z turkusem). Takie są więc ściany, stoliki i obicia foteli, a także zastawa stołowa. Oryginalne detale harmonijnie współgrają z eleganckimi wykończeniami. Użyto między innymi jodełkowego marmuru i kamienia amazonitowego. Mocnym akcentem jest tu oświetlenie oraz schody zaprojektowane przez stworzone przez paryskich projektantów Ronana i Erwana Bouroullec. Widok z okien na Central Park jest także jednym z atutów tego wnętrza.

Dla zainteresowanych podajemy także szczegóły serwowanego w Blue Box menu. Będzie to kuchnia amrykańska, a jej dania zostaną przyrządzone z najwyższej jakości regionalnych składników dobranych w zależności od sezonowej dostępności. Czy ktoś wybiera się z wizytą na pyszności u Tiffany’ego? Oficjalne otwarcie lokalu już jutro!