Zaprojektowanie niewielkiej przestrzeni tak, by była funkcjonalna, a do tego cieszyła oko, to spore wyzwanie dla architektów. Oto jak z tym zadaniem poradziła sobie pracownia Mili Młodzi Ludzie założona w 2012 roku przez Lecha Moczulskiego i Przemysława Nowaka. Przed Wami kawalerka w Poznaniu, nieopodal ZOO, za której projekt odpowiada zespół MML

To wnętrze ma zaledwie 23 metry kwadratowe powierzchni. Jak sprytnie zaaranżować taki metraż? Architekci postawili na wielofunkcyjny kubik pełniący rolę kuchni, przechowywania, sypialni i relaksu w części dziennej. Mamy tu zatem mini aneks, szafki do przechowywania ubrań i różności, składaną, tapicerowaną ławkę i łóżko, do którego wejdziemy po drabince. Znalazło się tu także miejsce na niewielki stolik i krzesła "Ant chair". Nad nimi zwisa wesoło małpka - lampa, bezpośrednie nawiązanie do sąsiedztwa starego ogrodu zoologicznego. Oczywiście wszystko w jasnych, optycznie "powiększających" przestrzeń kolorach. Jasna jest także łazienka z prysznicem, toaletą i niewielką umywalką. Mieszkanie powstało z myślą o wynajmie krótkoterminowym. 

- Dobra znajomość materiałów pozwala nam na tworzenie autorskich rozwiązań, idealnie dopasowanych do wymagań inwestora. Staramy się zawsze wykorzystać wszystkie zastane atuty przestrzeni - tak o swoich projektach opowiadają założyciele pracowni MML.