To chyba najbardziej stylowe 25m2 jakie ostatnio widzieliśmy. Projekt mieszkania na warszawskiej Saskiej Kępie powstał w Schudy Studio specjalnie dla Inwestora, który na stałe pracuje na południu Polski, a do do stolicy wraca głównie w weekendy. 

Kawalerka z pistacjową kuchnią

- Na etapie remontu otworzyliśmy kuchnię na salon, zmieniliśmy też nieco obrys i kuchni i  łazienki, tak by były bardziej ergonomiczne. Wymienione zostały wszystkie instalacje, zachowaliśmy natomiast oryginalną drewnianą posadzkę. Choć mieszkanie ma niewielki metraż, ma wydzieloną małą garderobę, którą ukryliśmy za lustrzanymi drzwiami w przedpokoju. Dużo miejsca do przechowywania udało się wygospodarować w komodzie, robionej na wymiar, znajdującej się za sofą rozkładaną. Z racji niedużego metrażu zmodyfikowaliśmy wymiary sofy i wykonaliśmy ją na zamówienie tak, by idealnie wpasować ją w daną przestrzeń - tłumaczy architektka Katarzyna Schudy. 

Nas szczególnie zachwyciła pistacjowa kuchnia (to jeden z ulubionych kolorów gospodarza). Zabudowę zaprojektowano w oparciu o korpusy z IKEA, zielone fronty to dzieło stolarza. W szafkach zmieściła się pralka, jest także ukryta mikrofalówka. Oprócz pistacjowego w mieszkaniu pojawiają się także musztardowe akcenty. Takie są fotele w części wypoczynkowej, szafka w łazience, poduszki, pledy i świece, akcenty kolorystyczne na dywanie. Większość elementów wyposażenia została upolowana na OLX, Yestersen, i Patynie. Do tego dobrano nowoczesne elementy takie jak lampa czy sofa.