Jak samodzielnie urządzić niewielkie mieszkanie, tak by było funkcjonalne i z charakterem? Milena, miłośniczka ceramiki i fanka polskiej grafiki, od razu miała pomysł na swoje wymarzone lokum. Postawiła na granat i złote dodatki w zestawieniu z drewnem i jasnymi ścianami. Jak wyszło? Zobaczcie.

Urządzenie kawalerki

W 39 metrowym mieszkaniu Mileny pierwsze skrzypce gra aneks kuchenny. Zdecydowany, granatowy odcień łączy się tu z marmurowymi kaflami i jasnym drewnem pasa szafek. Wzrok przyciąga autorska zastawa stołowa sparowana ze złotymi sztućcami. Tuż obok właścicielka ustawiła stół z ciekawymi krzesłami. Stąd już tylko krok do szarej sofy, na przeciw której zawisł telewizor. Miejsce tuż pod nim czeka jeszcze na odpowiednią szafkę. Tymczasem służy jako "podłogowa biblioteczka". Sypialnia to duże łóżko, charakterystyczne, okrągłe lustro powiększające optycznie te niewielką przestrzeń oraz spora szafa na ubrania i inne domowe akcesoria. W łazience właścicielka wybrała te same płytki co w kuchni.

40 metrowe mieszkanie na warszawskim Rakowie

Na ścianach w całej kawalerce znalazły się ulubione plakaty i grafiki Mileny, wśród nich dwa postery polskich ilustratorek - Eweliny Gąski i Doroty Wątkowskiej. W przyszłości zawisną tu także prace właścicielki.