Kolejna realizacja Bartka Podlewskiego z Bakcyl Studio pojawiła się właśnie na warszawskim Ursynowie, a dokładnie przy stacji metra Ursynów. To mural przedstawiający bohaterów z kultowego serialu Jerzego Gruzy „Czterdziestolatek„ - inżyniera Stefana Karwowskiego i technika Romana Maliniaka

Na muralu mamy twarze dwóch słynnych budowniczych Warszawy w stylistyce „low poly”. Jest także inskrypcja: Roman Maliniak (Roman Kłosowski, 1929-2018) i inż. Stefan Karwowski (Andrzej Kopiczyński, 1934-2016) budowniczowie Warszawy z serialu "40-latek" w reż. Jerzego Gruzy (1932-2020). Co ciekawe, Andrzej Kopiczyński (odtwórca roli Stefana Karwowskiego) przez jakiś czas mieszkał na Ursynowie. 

Projekt zrealizowano ze środków budżetu obywatelskiego. To kontynuacja inicjatywy „Murale metra - pociąg do sztuki”. Z pomysłem na tę realizację wystąpili Paweł Lenarczyk i Bartek Podlewski. Wcześniej w jej ramach na na stacji Imielin utrwalono wizerunki pedagog Marii Grzegorzewskiej i Juliana Ursyna Niemcewicza, na Stokłosach można zaś podziwiać wizerunek rotmistrza Witolda Pileckiego oraz kryptologów, którzy pracowali nad złamaniem szyfru Enigmy.  

Czy pojawią się jeszcze inne murale? Mamy kilka pomysłów, które zahaczają o tematy popkulturowe. Jesteśmy na wstępnym etapie rozmów, więc nie możemy jeszcze zdradzić szczegółów. Niemniej staramy się, żeby tematycznie murale nawiązywały do historii i kultury Ursynowa.  Jak zwykle w takich przypadkach najwięcej czasu zajmie nam zdobywanie zgód właścicieli obiektów (zazwyczaj spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe) oraz zdobycie finansowania. Myślimy o uruchomieniu konta crowdfundingowego. - zdradził nam Marcin Ślusarczyk z zespołu Bakcyl Studio.