Dziś po raz kolejny odwiedzamy Kraków. Tym razem zaglądamy do mieszkania w inwestycji Apartamenty Klimaty. Za jego wnętrze odpowiadają Dorota Kwiecień i Gabriela Gajek Zakolska z Pracowni Architektonicznej PIM Concept.

Właściciel apartamentu jest restauratorem, dlatego sercem mieszkania naturalnie stała się kuchnia. Usytuowana w samym środku mieszkania została oddzielona od pozostałych części mieszkania pokaźnymi przeszkleniami. Kuchnia dzieli także mieszkanie na dwie części: dzienną, czyli salon, gabinet oraz pokój dla gości z łazienką oraz intymną z sypialniami łazienkami i garderobami.
- Inwestorzy marzyli o wnętrzu wykończonym tylko naturalnymi materiałami. Dlatego postawiłam na kamień, drewnianą podłogę i forniry oraz okleinę łupkową i tkaninowe tapety. Żadna ściana nie jest malowana. Miałam też dużą swobodę w doborze materiałów, ponieważ właściciele nie obawiali się odważnych wzorów – tłumaczy Dorota Kwiecień. Co wpada tu szczególnie w oko? Kamień mydlany na blatach, ścianie nad nim oraz na wyspie ze złotym lustrem. Meble zostały zrobione z drewnianego forniru. Dopełnieniem całości jest designerska lampa marki estiluz.

Kamień, tym razem trawertyn pojawia się w salonie na ścianie nad tv. Ozdobą salonu jest także podwieszany kominek. Ściany zostały pokryte okleiną łupkową. Całość kompozycji zamykają wielkie, ażurowe kapelusze lamp marki Petite Friture.  W łazience głównej dominuje natomiast kwarcyt o bardzo wyrazistym wzorze. Całość dopełniają złote ramy luster, baterie oraz oryginalne lampy Lee BroomW garderobach ściany pokrywają tapety z tkanin amerykańskiego producenta Phillipa Jeffriesa, nadając im bardzo przytulny charakter. Na podłodze wypatrzyliśmy dywan Virgila Abloha z serii Off-White™ x IKEA.