Rok 2017 powoli zmierza do końca. Początek nowego to zawsze dobry czas do zaopatrzenia się w pachnący świeżością i zachęcający do czynienia długoterminowych planów kalendarz. No chyba, że wszystko planujecie w kalendarzach elektronicznych. Jeśli natomiast należycie do tradycjonalistów, którzy upływające dni odmierzają przerzucaniem papierowych stron, to mamy dla Was nie lada gratkę.

Przed Wami kalendarz z ilustracjami architektury Trójmiasta zilustrowany przez Zuzę Gadomską. Na obrazkach zobaczycie architektoniczne perełki i ciekawostki, między innymi willę Bergera z Sopotu, gdańskie falowce i żurawie ze Stoczni, halę sportowa Olivia, czy gdyńską kamienicę Adama Jurkowskiego. Wszystko to narysowane prostą, dobrą kreską. Kalendarz kosztuje 80 złotych, jest w formacie A3. Jego wydawcą jest Kulturar. Można go kupić online na ogarnijmiasto.com.pl lub stacjonarnie w Gdańsku (Sztuka Wyboru) i Warszawie (Wrzenie Świata). 

Zuza Gadomska jest młodą ilustratorką i graficzką pracującą i mieszkającą właśnie w Trójmieście. Stąd zapewne świetne oko do wyłapywania dobrej, trójmiejskiej architektury.  Ponadto Zuza jest skandynawistką. Studiuje także na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Lubi Bałtyk zimą.

A już niedługo nasze zestawienie najpiękniejszych plannerów na 2018. Nie przegapcie!