Józef Wilkoń dla AS Ćmielów

Józef Wilkoń to ilustrator, rzeźbiarz i malarz, którego prace kochamy wyjątkowo. Charakterystycznej kreski Mistrza nie da się pomylić z inną, a wyczarowane przez niego zwierzęta czy to na papierze, płótnie czy w drewnie na długo zapadają w pamięć. Teraz Józef Wilkoń połączył siły z Fabryką Porcelany AS Ćmielów. Specjalnie dla Ćmielowa stworzył autorską kolekcję prac, które znalazły się na porcelanowych kubkach. Na obrazkach oczywiście czworonogi: ulubione konie oraz tygrys. Józef Wilkoń czerpie garściami inspiracje z natury. Urodzony w Bogucicach koło Wieliczki artysta wspomina dzieciństwo blisko przyrody i zabawy na łące w dokumencie "Za drzwiami wyobraźni" Anny Jowity Ciołkiewicz. 

Czytaj także: Józef Wilkoń - legenda polskiej ilustracji

Autorska kolekcja kubków z grafikami Józefa Wilkonia

W ofercie AS Ćmielów znalazły się cztery kubki: "Koński spacer", "Czerwono-złoty", "Stojący dęba" oraz "Tygrysek". Kalkomanie (wypalane w wysokich temperaturach) opatrzone są podpisem Wilkonia. Każdy kubek otrzymuje certyfikat autentyczności (informacje o ręcznej produkcji i zdobieniu, nazwa, nazwisko projektanta, rok zaprojektowania, tytuł pracy) i jest pakowany w specjalne pudełko. W kubeczku zmieści się 310 ml napoju. Cena kubka to 159 złotych.

Zwierzęta i nie tylko

Józef Wilkoń słynie z portretowania świata fauny i flory (miłośników jego rzeźb odsyłamy do Radziejowic, gdzie stanęła monumentalna Arka Wilkonia), ale to nie wszystko. Znany jest także cykl ilustracji i obrazów Mistrza o Don Kichocie. Ciekawostką jest wydanie Pana Tadeusza ilustrowane przez Józefa Wilkonia. Słynna pracownia artysty znajduje się w Zalesiu Dolnym niedaleko Warszawy.

Zobacz też: Jerzy Skolimowski dla AS Ćmielów. Limitowana edycja figurki Osiołka Mieczysława Naruszewicza z okazji premiery "IO"