Jesień to przede wszystkim krótkie dni i długie noce. Chłodniejsza aura skutecznie zniechęca do wychodzenia z domu. Szukając ciepła i regeneracji dla znużonego pogodą organizmu, warto zadbać o nietuzinkowy wystrój sypialni. To przecież ona będzie teraz bohaterką naszych codziennych zmagań z jesienią, dlatego przede wszystkim powinna nam dostarczać ukojenia. Jak zatem urządzić klimatyczną sypialnię?

Wystarczy skupić się na drobiazgach! Stonowane kolory, subtelne dodatki i przyjemne, miękkie posłanie pozwolą na komfortowy wypoczynek oraz relaks, które dodadzą energii i pozwolą codziennie budzić się z uśmiechem.

Komfort w jesiennym łóżku

Najważniejszą częścią sypialni jest bezsprzecznie łóżko. To właśnie ono daje wytchnienie po ciężkim dniu, a w weekendy jest miejscem, w którym możemy pozwolić sobie na słodkie lenistwo. Żeby móc w pełni korzystać z komfortowego snu, warto zaopatrzyć się w wysoki i dopasowujący się do kształtów ciała materac. Wysoki (na 26 cm) i wykonany z wysokiej jakości materiałów (np.: połączenia pianki termoelastycznej, pianki wysokoelastycznej typu HR oraz lateksu materac Harmonia, z Fabryki Materacy Janpol) idealnie sprawdzi się w okresie jesienno- zimowym. Dlaczego? Obecność pianki termoelastycznej powoduje, że pod wpływem ciepła ciała zwiększa się jej elastyczność. Ciało idealnie „zatapia” się w podłożu, a materac dopasowuje się do jego kształtu.. Tym samym jesienne popołudnia i noce będą obfitować w regenerujący wypoczynek. Aby nadać łóżku niepowtarzalnego, jesiennego klimatu wystarczy kapa w ciepłych kolorach oraz poduszki w zbliżonych barwach. Szkocka krata i czerwone akcenty nadadzą wnętrzu wyrazistości.

Jesienne dodatkli do sypialni, fot. mat. pras. Fabryka Materacy Janpol

Dodatki pełne ciepła

Uzupełnieniem jesiennej dekoracji sypialni będą stylowe i nietuzinkowe ozdoby. Świeczki w szarym lub kremowym kolorze, ułożone na drewnie, świetnie sprawdzą się podczas chłodnych wieczorów. Możemy użyć, znalezionych podczas spaceru, liści jako dopełnienia naszej kompozycji. Światło świec ma działanie uspokajające, dlatego relaks w takim miejscu będzie niezapomniany. Popularne jesienią wrzosy wystarczy opakować w naturalny lub kolorowy papier, aby nadać im niepowtarzalny wygląd i tym samym dopasować do wnętrza. Bardzo modnym obecnie akcentem są robione ręcznie poszewki oraz kapy. Jeśli mamy w domu babcię, która sztukę robienia na drutach opanowała do perfekcji, możemy poprosić ją o wykonanie takiego stylowego zestawu. Oryginalny dodatek, robiony ręcznie będzie świetnym uzupełnieniem naszego wnętrza. Ostatnią rzeczą, o jakiej marzy się jesienią, jest kominek. Choć nie zawsze mamy możliwości techniczne na zainstalowanie takiego rozwiązania, to na rynku dostępne są przenośne piecyki. Wystarczy tylko podłączyć go do prądu i raczyć się przyjemnym ciepłem.

Jesienne dodatki do sypialni, fot. mat. pras. Fabryka Materacy Janpol

Stosując powyższe rady, można w prosty i nie drogi sposób urządzić stylowe wnętrze sypialni, które będzie spełniało swoją regenerującą rolę przez całą zimę.

Jesienne dodatki do sypialni, fot. mat. pras. Fabryka Materacy Janpol