Dzisiaj znowu udajemy się w okolice Poznania. Tutaj, pośród wielkopolskiego krajobrazu stanął jednorodzinny dom stworzony specjalnie dla miłośników...gór i białego szaleństwa. Choć do najbliższych wzniesień jest stąd trochę drogi, to projektantkom ze studia SPACELAB odpowiedzialnym za projekt tego wnętrza, udało się tu wnieść styl rodem z nowoczesnej, górskiej rezydencji.

 Dom w stylu nowoczesnej górskiej rezydencji

- Leitmotivem projektu są dwie tekstury : orzech i kamień. Te materiały nadały wnętrzom surowy, a jednocześnie przytulny charakter. Wpisaliśmy się tym samym w życzenie inwestorów, bowiem głównym wymogiem było uzyskanie wnętrza ciepłego, przy jednoczesnym zminimalizowaniu elementów wystroju - tłumaczy Agnieszka Deptuła, architekt prowadzący. Orzechowe (miejscami) ściany oraz sufity, stół i zabudowa kontrastują z chłodnym odcieniem podłogi. Wypocząć można tu na szarych, modułowych kanapach umieszczonych niedaleko szafki z rtv. Mocniejszym kolorystycznym akcentem są krzesła w butelkowej zieleni. Tuż przy wyspie nie zabrakło narciarskich detali w postaci olbrzymiego zdjęcia i ekspozycji zabytkowego już sprzętu sportowego.

Zabudowa

- W tym projekcie upraszczaliśmy do minimum wszelkie zabudowy - poukrywaliśmy tu sporo metrów kwadratowych szaf - wszystkie one pozostają niewidoczne za gładkimi frontami o strukturze kamienia - opowiada o przestrzeni do przechowywania architektka. Nieco surowy, minimalistyczny klimat mamy także w łazience. Ozdobą tej przestrzeni jest niewątpliwie okrągłe lustro. Baterie i oświetlenie dobrano tu w kolorze czarnym. 

_________

W ELLE.pl i elledeco.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce, ciekawych wnętrzach i architekturze. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy