Ten projekt to dowód na to, że dom to niekoniecznie duża powierzchnia użytkowa i ogromna działka. Może być też całkiem na odwrót. Dziś zapraszamy na wirtualną wycieczkę do Krakowa. Całkiem niedawno stanął tam Domo Dom zaprojektowany i przeznaczony dla jednej osoby. Autorem tej koncepcji jest architekt Tadeusz Lemański

Dom ma 40 metrów kwadratowych powierzchni. Zmieszczono tu salon wraz z aneksem kuchennym, łazienkę oraz sypialnię. Tę ostatnią umieszczono w łukowato wygiętej w górę części budynku. Można się tam dostać schodami. Tuż pod sypialnią znajduje się garaż z miejscem na auto, ale także schowkiem na rower czy deskę surfingową. Dzięki łukowi kształt domu jest dynamiczny i nowoczesny. Część garażową pokryto z zewnątrz jasnym piaskowcem, natomiast część mieszkalną obłożono czarną blachą tytanowo-cynkową. Duże okno w salonie optycznie zwiększa powierzchnię. W ciepłe dni wydłuża się ona także dzięki sporemu tarasowi, który jest na równym poziomie z tym pomieszczeniem (dzięki wsparciu na małych kolumnach). Z końcem 2013 roku jury wybrane przez Stowarzyszanie Architektów Polskich wyłoniło ten właśnie projekt, jako jedną z dziesięciu najlepszych realizacji reprezentujących Polskę na wystawie V4 Family Houses - domy jednorodzinne w Krajach Grupy Wyszehradzkiej. 

Jak się Wam podoba taki jednoosobowy dom? Dobry pomysł na własne cztery kąty dla posiadaczy małych działek i skromniejszych budżetów?