Dzisiaj zaglądamy do domu w Bełchatowie. Wnętrze, które powstało specjalnie dla rodziny z dwójką dzieci, zaprojektowała Paula Selerowicz. Jest nowocześnie, jasno, a do tego funkcjonalnie. Projektantka zadbała o rozwiązania, w które warto wyposażyć dom dla rodziny z małymi dziećmi. 

Dom dla rodziny - funkcjonalne rozwiązania

- Inwestorom bardzo zależało na funkcjonalności wszystkich projektowanych pomieszczeń. Mieli dokładnie sprecyzowane oczekiwania. Materiały użyte w meblach i innych elementach tapicerowanych miały być maksymalnie odporne na działanie plam po dziecięcym jedzeniu - opowiada nam Paula Selerowicz. I tak krzesła przy stole są wykonane z ekologicznej szarej skóry, a tapicerka kanapy z plamoodpornej tkaniny wysokiej jakości. Szara sofa zachęca do wypoczynku. Można z niej oglądać telewizję, lub wpatrywać się w polana płonące w kominku. Tuż obok stanął duży stół idealny do rodzinnych, wspólnych posiłków i celerowania ważnych wydarzeń. Stąd widać już aneks kuchenny utrzymany w biało-beżowej kolorystyce. Ważnym jego elementem jest kuchenna wyspa pełniąca jednocześnie funkcję stolika-baru. Materiały? Głównie pochodzenia naturalnego: kamienne blaty i fornir. Na tle spokojnej, beżowo-kremowej kolorystyki wyróżniają się płótna i grafiki Grzegorza Worpusa-Budziejewskiego znanego jako Kravts.  

Część prywatna domu

Jasne kolory ustępują nieco miejsca granatowi w sypialni (na jednej ze ścian). - Po wejściu do sypialni, na prawej ścianie znajdują się duże drzwi do garderoby. Przejście z prawej strony było dość wąskie, co skłoniło nas do zaprojektowania fornirowanego zagłówka łóżka, w którym znajdują się szuflady i półki pełniące funkcje szafeczki nocnej. Jasny fornir i beżowe dodatki połączyliśmy z granatem w formie ściany za zagłówkiem. Sypialnia jest jedynym pomieszczeniem w domu z dużą, kolorową płaszczyzną koloru. Kinkiety w sypialni to Nordlux - tłumaczy Paula Selerowicz. Tu także na ścianach zawisły prace Worpusa-Budziejewskiego.

Jasne drewno, szary kamień i beże konsekwentnie pojawiają się także w łazienkach. Użyte w projekcie płytki gresowe to Grespania i granit kashmire white. Ciekawym rozwiązaniem jest otwór w zabudowie (tuż przy umywalce) - uchwyt będący jednocześnie wieszakiem na ręcznik.