To stare mieszkanie w poklasztornym budynku w centrum Krakowa zmieniono w nowoczesny, jasny apartament dla całej rodziny. Kto stoi za tą metamorfozą? To londyńskie Studio Mills założone przez siostry bliźniaczki Kristy i Jayne, absolwentki Glasgow School of Art. Zerknijmy z bliska na efekty ich pracy.
We wnętrzu wyraźnie czuć skandynawskiego ducha. Białe ściany, duża ilość naturalnego światła, drewniana podłoga i blat stołu, szara kanapa z poduchami, do tego regał String - tak prezentuje się salon. Jego mocnym punktem jest wysoka biblioteczka ze specjalną, ruchomą drabinką. Można będzie z łatwością pobuszować w księgozbiorze. Charakteru mieszkaniu dodają musztardowe dodatki: fotel i poduchy. Czarne stolik i krzesło kontrastowo rzucają się w oczy.
Kuchnia w tym wnętrzu jest wyróżniona łagodnym odcieniem pastelowej zieleni oczywiście w połączeniu z bielą i delikatnym wzorem na marmurowym blacie. Marmur pojawia się także w łazience dodając jej elegancji i wyrafinowania. Podobną rolę pełną tam złote dodatki: kran, wtyczki, włączniki światła czy grzejnik. Na uwagę zasługują także kafle na podłodze w supermodnym ostatnio wzorze. Proste i jasne sypialnie zachęcają do wypoczynku. Dopływ światła ograniczają tam sprzyjające drzemkom żaluzje. 
Co powiecie na taką Skandynawię nad Wisłą? Podoba się Wam? Dajcie nam znać w komentarzach.