Dzisiaj zaglądamy do jasnej przestrzeni, która została stworzona specjalnie dla czteroosobowej rodziny aktorki Agnieszki Gauer-Sienkiewicz. O realizację tego projektu zadbało studio architektoniczne z Łodzi - OSOM GROUP. 

Mieszkanie (ponad 100m2) Składa się z sześciu pomieszczeń oraz tarasu. Przestrzeń dzieli się na dwie strefy - dziecięcą oraz tą przeznaczoną dla dorosłych. Córki małżeństwa mają swoją oddzielną łazienkę i wspólną sypialnię. W całej przestrzeni zachowano raczej stonowaną kolorystykę. Rządzi tu duet bieli oraz jasnego drewna. Na ścianach nie zabrakło miejsca na rozwieszenie rodzinnej kolekcji obrazów. Drewniany parkiet ułożono natomiast we francuską jodełkę.

Przestronna strefa dzienna

 Jako pierwsze po wejściu do mieszkania w oczy rzuca się duże, okrągłe lustro w złotej ramie. Tuż pod nim umieszczono rattanową ławkę z kolekcji ZARA HOME i nieduży dywan z frędzlami. Salon, połączono tu z jadalnią i kuchnią. W miejscu przeznaczonym do wypoczynku stanęła karmelowa kanapa. Świetnie współgra z nią pleciony dywan w śmietankowym kolorze z licznymi wzorami. Całość kompozycji uzupełnia mały taboret w stylu vintage.  Znalazł się tu także telewizor wraz z szafką rtv. 

Tuż obok mamy jadalnię. W tej części stanął prostokątny stół wykonany z jasnego drewna. Mebel otacza kilka krzeseł, gdzie prawie każde z nich jest w innym kształcie i kolorze. Szczególną uwagę zwracają tu na siebie kolorowe, rattanowe lampy, które oświetlają to miejsce. W kuchni centrum jest natomiast wolnostojąca wyspa, wykonana z białego marmuru oraz drewna. Po jej jednej stronie ustawiono wysokie, czarne taborety. W kuchni wybór padł na gładkie, białe i drewniane fronty szafek. Przestrzeń między górnymi a dolnymi szafkami została wyłożona białymi kafelkami. W mieszkaniu znajdziemy także odrębną przestrzeń wydzieloną do pracy i czytania. 

Część łazienkowo-sypialniana

Wyjątkowe wrażenie robi sypialnia rodziców. Wyraźnie czuć w niej klimat boho (rattanowa lampa, plecione dodatki). Po obu stronach dużego łóżka ustawiono małe stoliki nocne z nóżkami z ciemnego drewna. Tuż nad miejscem do spania wiszą dwa minimalistyczne obrazy. Co najbardziej przyciąga uwagę w tym pomieszczeniu? Bez wątpienia eleganckie, żaluzjowe drzwi od szafy wnękowej. Łazienka rodziców ma bardzo elegancki charakter. Przeważają w niej czerń i złote elementy. Kabinę prysznicową oraz jedną ze ścian pokrywają białe, marmurowe płytki. 

W pokoju dziewczynek główną rolę odgrywa tapeta, z motywami zwierząt i roślin. Postawiono tu na praktyczne, piętrowe łóżko, gdzie na drugą kondygnację prowadzą proste schody. Obok niego umieszczono niską, podłużną komodę z licznymi przegródkami do przechowywania różnych rzeczy. W łazience dzieci także znalazła się tapeta, tym razem z motywem mapy. Obok wanny znajduje się szafka z dwiema oddzielnymi umywalkami, dzięki czemu każda z córek ma miejsce tylko dla siebie. Nad każdą z umywalek wisi okrągłe, dekoracyjne lustro w czarnej ramie