Nie jest nowością, że środowisko pracy ma wpływ na nasze samopoczucie i efektywność. Motywujące biuro to takie, które dopasowuje się do pracowników, a nie na odwrót. Spędzamy w nim średnio 8 godzin dziennie, dlatego zależy nam na tym, by było zarówno funkcjonalne, jak i pięknie zaaranżowane. Oprócz układu pomieszczeń, ważne są kolory, oświetlenie i wyposażenie. 

Jasność absolutna

Natężenie oświetlenia przekłada się na bezpieczeństwo i wydolność wzrokową pracowników. Każde pomieszczenie w biurze powinno łączyć dwa źródła światła: naturalne i sztuczne. Dlatego często wyposaża się je w duże przeszklenia, przez które wpada słońce. 

Wnętrze rozjaśnić można też za pomocą ścian, mebli i dodatków w jasnych kolorach - tak, jak w poniższej sali konferencyjnej. Centralne miejsce zajmuje w niej stół, którego blat został wykonany z kamienia spiekanego Neolith Abu Dhabi White. Złoto-szare wzory w połączeniu z teksturą niepolerowanego kamienia spiekanego idealnie wpisują się w minimalistyczny styl tej przestrzeni biurowej.  

Mat. prasowe 

Ponadczasowa klasyka

Biel i szarość to zgrany duet, który nie wychodzi z mody. Jest na tyle uniwersalny, że pasuje do wszystkich pomieszczeń w biurze i daje wiele możliwości aranżacyjnych. Stonowane barwy bazowe można przełamać kolorowymi dodatkami. Ponadto biało-szare wnętrza lubią towarzystwo surowego drewna, kamienia oraz betonu.

Na zdjęciu kolejna sala konferencyjna. Tym razem białe ściany uzupełniono efektownym kamieniem spiekanym Neolith Zaha Stone w odcieniu szarości. Pomieszczenie ocieplają kontrastujące krzesła i naturalne drewno.

Mat. prasowe

W bliskości z naturą

W nowoczesnych biurach ważną rolę odgrywają rośliny, które nie tylko ożywiają pomieszczenia, ale także oczyszczają powietrze, poprawiają nastrój i łagodzą stres. Stawia się je w każdym zakątku, a nawet obrasta nimi ściany. 

Poniżej przestrzeń biurowa, w której rośliny zostały wymieszane z drewnem Neolith La Bohème i minimalistycznym biurkiem z kamienia Neolith Sofía Cuprum.

Otwarta przestrzeń podzielona na strefy

Otwarte przestrzenie, które mają wspierać pracę zespołową, to już standard. Zawsze podzielone są jednak na strefy: m.in. sale konferencyjne czy pokoje do spotkań z klientami. Często wykorzystuje się także tzw. phone booths, czyli biurowe, akustyczne budki telefoniczne, które zapewniają prywatność i pozwalają na rozmowy telefoniczne w ciszy. 

Poniżej przykład strefy, którą wydzielono za pomocą szklanych, przepuszczających światło ścian. Uwagą przykuwa też piękna podłoga wykonana z kamienia spiekanego Neolith Strata Argentum, który bezbłędnie naśladuje oryginalną fakturę kamienia.  

Mat. prasowe

Strefa relaksu

Nowoczesna biura oferują dostęp do stref, w których można odpocząć i naładować baterie. Tego typu przestrzenie zarówno pomagają nam odciąć się od codziennych zadań, jak i wspierają relacje międzyludzkie, które z kolei motywują do pracy. Relaksowi sprzyjają wygodne sofy, fotele czy woki sako, które służą do odpoczynku w pozycji siedzącej lub półleżącej. 

Kto z nas nie chciałby w swoim biurze takiej strefy relaksu, jak ta poniżej? Tak, ogromne wrażenie robi regał, ale jeszcze większe ściana za nim. Powstała z kamienia spiekanego Neolith Calacatta Luxe, inspirowanego słynnym marmurem wydobywanym w toskańskich kamieniołomach. Trudno oderwać wzrok od tego miksu kolorów. Żyłki w ciemnoszarych, atramentowo granatowych, jasnobrązowych i złotych odcieniach prezentują się niezwykle stylowo.

Mat. prasowe

W tym przypadku także zastosowano kamień spiekany z oferty marki Neolith. Jak widać, materiał ma wszechstronne zastosowanie. Może być używany zarówno jako okładzina ścian, podłóg, stołów, jak i wielu innych elementów - wszystko zależy od wyobraźni projektanta. Kamień spiekany znany jest z łatwości czyszczenia, trwałości i odporności na zarysowania, dzięki czemu idealnie nadaje się właśnie do biur.