Okap industrialny dla aspirujących masterchefów

Nie tylko urządzanie małych pomieszczeń bywa problematyczne. Równie wymagająca jest aranżacja dużych otwartych przestrzeni. A coraz częściej szukamy dla siebie nieco bardziej obszernych czterech kątów. Szczególnie zauważalne jest to na przykładzie kuchni. W minionych latach nieustannie rosła popularność programów kulinarnych, a pierwsze lockdowny spowodowały lawinowy wzrost zainteresowania pieczeniem domowego chleba. Jedno jest pewne – uwielbiamy gotować!

Inwestujemy w duże kuchenki z większą liczbą palników, pojemniejsze szafki i wyspy, przy których cała rodzina może wspólnie spędzać czas. Zwłaszcza ostatni element stanowił duże wyzwanie w trakcie urządzania domowej przestrzeni. Na polskim rynku brakowało odpowiednich okapów loftowych, które sprostałyby wymaganiom dużego wnętrza, a jednocześnie nie zaburzałyby jego estetyki. 

Okap wyspowy do dużych wnętrz w nowojorskim stylu

Marka Nortberg postanowiła załatać tę rynkową lukę. Użyła do tego wysokiej jakości materiałów powszechnie kojarzonych z industrialną stylistyką: chłodnego metalu, surowego drewna i hartowanego szkła. Projektanci i konstruktorzy miesiącami pracowali nad stabilną konstrukcją o prostej bryle i dopracowanych detalach. Tak powstała seria okapów loftowych Metropolis wyróżniających się świetnym designem i ponadprzeciętną mocą 850 m3/h – przy jednoczesnym cichym działaniu turbiny, co jest niezaprzeczalną zaletą w pomieszczeniach pełniących wiele funkcji. Okap industrialny Metropolis może pracować w trybie wyciągu lub pochłaniacza. Poszczególne modele dostępne są w niespotykanych dotąd rozmiarach: 120, 150, a nawet 180 cm. Dodatkowo można wybrać spośród trzech opcji umiejscowienia komina: ze strony lewej, prawej lub centralnie (model Centropolis). Niezależnie od wybranej konfiguracji, pochłanianie odbywa się całym obwodem okapu. Metalowe elementy wykończono twardymi lakierami o zwiększonej odporności na zarysowania i uszkodzenia podczas codziennego użytkowania urządzenia. Dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych, między innymi czarny mat i matowa biel, jak również stal szczotkowana inox.

Okapy loftowe – funkcjonalność i styl

Zarówno projektanci, jak i konstruktorzy serii Metropolis na każdym etapie prac myśleli o komforcie i potrzebach użytkowników, aby ten majestatyczny okap wyspowy spełnił ich najsurowsze wymagania. Montaż 4 nowoczesnych i energooszczędnych pasków LED zapewnia doskonałe doświetlenie blatu roboczego. Z kolei relingi na utensylia, czy półki stanowią dodatkowe miejsce do przechowywania. Elektroniczne sterowanie jest wyjątkowo intuicyjne – bezproblemowo ustawisz poziom mocy i pożądany tryb pracy.

Wybór polskiej marki to nie tylko prestiż w świecie AGD, ale także gwarancja szybkiej dostawy i dostępu do usług serwisowych – wszystko po to, aby nie przedłużać przerwy od kulinarnych eksperymentów!