Jaką ilość "Ludwików" pomieści francuskie mieszkanie? Nieograniczoną! Wnętrza we Francji słyną z dużej ilości antyków i staroci przekazywanych z pokolenia na pokolenie, swobodnego zestawiania ozdób i detali, mieszania starego z nowym, odrobiny złoceń i pięknych, szlachetnych tkanin. Są pełne przepychu, ale stworzone z niezwykłym smakiem, finezją i lekkością. Równocześnie bardzo przytulne i wygodne, pozwalają czuć się swobodnie jak w prawdziwym domu. 

Kluczem do sukcesu jest symetria - ta sama, parzysta liczba mebli i dodatków pozwoli wprowadzić harmonię we wnętrzu, a najbardziej charakterystyczny detal - sztukateria - pojawia się we wszystkich pokojach, w salonie, sypialni, jadalni, nawet w pokojach dziecięcych. 

Kolorystyka francuskich wnętrz jest stonowana, pastelowa lub neutralna. Beże, złamane biele, pudrowe róże i błękity świetnie komponują się z lekkimi białymi meblami. 

Jeśli lubicie klimat francuskich kawiarni na rogu ulicy, stylowe kamienice i Coco Chanel odnajdziecie się we wnętrzach we francuskim stylu tak szybko jak w paryskim metrze! 

Jak urządzić wnętrze w stylu francuskim? - galeria>>