Mały balkon? Nie jest najgorzej. Jak go urządzić? Oczywiście hamaki i kanapy raczej odpadają, ale nawet na niewielkiej przestrzeni można stworzyć kącik do wypoczynku na świeżym powietrzu. Jak się do tego zabrać? Oto lista pięciu punktów, które będą pomocne w aranżacji małego balkonu.

  1. Składane meble - wybór składanych, najlepiej ażurowych mebli jest w przypadku małych balkonów kluczowy. Świetnie służą, a po wykorzystaniu i złożeniu nie zagracają i tak niewielkiej przestrzeni. W naszej galerii znajdziesz kompaktowe stoliki i krzesła. Są lekkie i nie przytłaczają. 
  2. Meble wielofunkcyjne - przydadzą się by zaoszczędzić miejsce. Dobrym rozwiązaniem jest tu na przykład skrzynia do przechowywania z siedziskiem w jednym. 
  3. Gadżety na mały balkon - zdziwi Was ich pomysłowość. Jest w czym wybierać. Możecie na przykład zdecydować się na składany blat zawieszany na balustradzie (zamiast klasycznego stolika), konewkę z haczykiem, albo specjalny regał z miejscem na kwietnik. 
  4. Donice z haczykami lub na sznurkach - nie zajmują miejsca na balkonowej podłodze, a umilają widok trzymaną w nich zielenią (kwiaty lub zioła). Trzeba się tylko upewnić, że donice są odpowiednio zamocowane i nie spadną nikomu na głowę.
  5. Mały parasol do ochrony przed słońcem - nie musicie wstawiać na balkon zwykłego parasola ogrodowego. Na rynku są też mniejsze, specjalnie ścięte z jednej strony, dostosowane do małych balkonów.

Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii. Znajdziecie tam więcej balkonowych inspiracji. A niżej kilka gadżetów z naszego sklepu, które z pewnością umilą czas spędzany na balkonie.