Pobyt w plenerze i posiłek pod chmurką to prosta recepta na poprawę humoru. Bliskość przyrody, świeże powietrze i odgłosy natury relaksują i ładują nasze baterie na długo. Jak spakować się na piknik? Co ze sobą zabrać, żeby pobyt na łonie natury należał do udanych i na długo został w naszej pamięci? Podpowiadamy.

Koc

Koc to niezbędny element każdego pikniku. W plener możemy oczywiście wziąć ulubiony koc domowy. Warto jednak zainwestować w koc piknikowy. Te koce są nie tylko miękkie, mają zapięcia lub rzeczy ułatwiające poręczne zwijanie, ale przede wszystkim wyposażone w odpowiednią warstwę izolującą (najczęściej to folia aluminiowa lub pcv) nas od chłodnego lub wilgotnego podłoża. Niektóre koce piknikowe są całkowicie wodoodporne, co ma również znaczenie nie tylko w przypadku nagłego deszczu, ale także rozlania napoju.  

Kosz piknikowy

W tradycyjnym koszu piknikowym najłatwiej przewieźć rzeczy potrzebne do zorganizowania uczty na trawie. W dodatku może on posłużyć jako mały, plenerowy stolik. Kosze piknikowe najczęściej wyplata się z wikliny i wyposaża w klapkę - tak, by uchronić przysmaki przed owadami. Czasami kosze wykonuje się też z tkanin rozciągniętych na specjalnym ,aluminiowym stelażu. Wiele z nich można kupić od razu z wyposażeniem - lekką zastawą piknikową. 

Zastawa na piknik

Jaka zastawa najlepiej sprawdzi się na pikniku? Odradzamy używania jednorazowych, plastikowych produktów. Rozwiązanie eko? Zabranie ze sobą kilku zwykłych talerzy i kubków lub inwestycja w specjalną, lekką zastawę piknikową wielorazowego użytku. Z pewnością przyda się też ściereczka. 

Prowiant

Co zabrać ze sobą na piknik? Najlepiej jedzenie nie wymagające dodatkowej, cieplnej obróbki i nie psujące się zbyt szybko. Idealne będą tarty i kisze, francuskie sery w zestawie z oliwkami i bagietką, kabanosy, chorizo, drożdżowe ciasto, mufinki, owoce: czereśnie, jabłka, śliwki. Nie zapominamy o napojach: wodzie, lemoniadzie lub herbacie wlanej do trzymającego długo ciepło termosu. Zamiast alkoholu - coś świeższego. Np. Warka Radler Cytryna 0,0% - połączenie piwa bezalkoholowego i klasycznej cytrynowej lemoniady. Ten bezalkoholowy napój piwny jest naturalnie mętny i idealnie gasi pragnienie nutą piwnej goryczki. W sklepach można dostać także wersję Warka Radler Ciemne Cytrynowe, która powstała na bazie ciemnego piwa.

Warka Radler Ciemne Cytrynowe / mat. prasowe

Grillowy niezbędnik

Preparat odstraszający komary, mokre chusteczki, żel antybakteryjny

Nie zapominamy o preparacie odstraszającym komary i kleszcze. Nieproszeni goście czasami psują całą radość z piknikowania. Na wszelki wypadek można zapakować też żel łagodzący skutki ewentualnego pogryzienia. Na pikniku przydadzą się również mokre chusteczki i żel antybakteryjny do rąk.

Planszówki, gry karciane i książki

Gdy już zjemy wszystkie przysmaki i nasycimy się przyrodą wokół chwile na kocu umilą planszówki lub dobra lektura.