Jakie ślady po nas zostaną? Jak zostaniemy zapamiętani? Te pytania w swoich artystycznych poszukiwaniach zadaje sobie Dominika Kulczyńska. Już tylko do 30 kwietnia można we Wrocławiu w galerii SIC! BWA oglądać jej wystawę - "Jak najmniej śladów". 

Jak najmniej śladów w galerii SIC! BWA Wrocław 

Dominika Kulczyńska, współtwórczyni Spółdzielni Projektowej „Zakwas”, na co dzień pracująca z ceramiką w projekcie "Jak najmniej śladów" wyraża sprzeciw wobec narracji, w której życie ma znaczenie tylko wtedy, jeśli po śmierci zostanie po nas jakikolwiek ślad i dorobek. Artystka jest zdania, że obecnie jedynym ratunkiem dla naszej planety jest kategoryczna redukcja działalności człowieka, tej mniej i bardziej szkodliwej. W swoim najnowszym projekcie artystka zadba o wzajemną obecność, pamięć i widzialność różnorodności, mnogości narracji i podejść. Najnowsze prace Kulczyńskiej staną się bohaterami w refleksyjnej, otulającej przestrzeni i w atmosferze czerpiącej z założeń architektury sakralnej. Wejdziemy do świątyni ziemi i natury, gdzie ekologia stanie się naszym kultem, a panować w niej będzie pogańsko-popkulturowe bóstwo - czytamy w informacji prasowej na temat wydarzenia. Polecamy wszystkim tym, dla których ważna jest ekologia, idea zero waste i upcykling. 

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy