Dobry sen to podstawa naszego pozytywnego samopoczucia i klucz do zdrowia. Mniej więcej jedną trzecią naszego życia spędzamy w łóżku (przyjmując, że nasz sen trwa osiem godzin w ciągu doby). Warto więc zadbać o pięknie i komfortowo urządzoną sypialnię, a przede wszystkim o materac wysokiej jakości. To bardzo ważny, jeśli nie najważniejszy, przedmiot w pokoju przeznaczonym do spania. Dobry materac ortopedyczny zapewni nam odpowiednią regenerację, pozwoli rozluźnić ciało i nie będzie powodował dyskomfortu w postaci chociażby bólu stawów i mięśni. Da właściwe podparcie dla kręgosłupa i naładuje energią na cały dzień. 

Jaki materac wybrać? Najlepiej dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb, takich jak na przykład waga i wzrost, dodatkowo wyposażony w niezbędne atesty i certyfikaty. Takie są materace medyczne  SleepMed, wyprodukowane w Polsce przez uznaną, szwedzką markę Hilding Anders. I tak wśród modeli piankowych możemy wybrać opcję Comfort, Premium lub Supreme. Wszystkie one są niezwykle wygodne dzięki piance wysokoelastycznej VPPHR o różnych twardościach, wspartej technologią Airforce. Umożliwia ona maksymalny obieg powietrza wewnątrz materaca. Co więcej, otwarta porowata struktura pianki wyklucza rozwój szkodliwych dla zdrowia roztoczy i grzybów. W materacach jest też warstwa pianki termoelastycznej VitaRest®, która pod wpływem ciepła i ucisku przyjmuje kształt ciała użytkownika. Materace mają także właściwości przeciwodleżynowe. Poszczególne modele różnią się między sobą grubością pianek. Materace medyczne SleepMed występują również w wersji hybrydowej (Hybrid Premium i Hybrid Supreme). Oprócz wspomnianych wcześniej dwóch rodzajów pianek, w swoim wnętrzu kryją także trzecią - FlexiFoam (zapewniającą dużą wytrzymałość na odkształcenia) oraz 7-strefowe sprężyny typu Multi. Taki materac zapewnia dwa razy więcej punktów podparcia niż tradycyjne sprężyny kieszeniowe. 

Co jeszcze wyróżnia materace  SleepMed? Prestiżowy certyfikat jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Instytut bada ergonomię, higienę, klimat i trwałość produktów. Wymagania, jakie muszą spełnić materace, by go uzyskać, są mocno wyśrubowane. Modele Comfort, Premium i Supreme od SleepMed zostały docenione przez Szwajcarów za wysoką jakość, wyjątkowy komfort użytkowania, a także innowacyjne rozwiązania, zapewniające antyalergiczność i utrzymanie higieny w łóżku. 

Jak jeszcze poprawić komfort naszego snu i dobrze się wyspać? Przed nocą warto dobrze wywietrzyć sypialnię. Nie bez znaczenia jest także pościel, najlepiej z naturalnych materiałów, na przykład lnu. Tuż przed snem trzeba się wyciszyć. Eksperci zgodnie twierdzą, że złym pomysłem jest wtedy korzystanie ze smartfona lub oglądanie telewizji. Przed zaśnięciem najlepiej poczytać tradycyjną, papierową książkę. Słodkich snów!