Żeby mieć wymarzony pokój, nie zapominajmy o tym jak istotne jest oświetlenie. To światło stwarza nastrój, kreuje atmosferę i może sprawić, że czujemy się jak w domu. Lampy zawsze będą przedmiotami użytkowymi, ale czemu nie mogą przy okazji być doskonałą dekoracją do naszych wnętrz? Światło wchodzi na salony!

Salon jest wszechstronnym pomieszczeniem – to w nim bawią się dzieci, oglądamy telewizję, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, to w nim rozkładamy się na kanapie z książką, czy zasiądziemy w fotelu po wyczerpującym dniu. To właśnie w salonie bije serce domu. Ale jak uzyskać pożądany klimat? Jak sprawić żeby pokój dzienny był zarazem otwarty i przestronny, a przy tym intymny i przytulny? Dobór mebli to jedno, ale bardzo wiele zależy od oświetlenia.

Najlepszym rozwiązaniem do tętniącej życiem przestrzeni będzie więc parę różnych źródeł światła, bądź oświetlenie, które może jednocześnie pełnić wiele funkcji. W salonie przyda się zarówno mała lampa dająca ciepłe światło do czytania, jak i większe, które oświetli całe pomieszczenie. Dzięki temu zawsze będziemy mogli dostosować ilość punktów świetlnych do naszych potrzeb. Funkcjonalność jest rzecz jasna najważniejsza, ale w żadnym wypadku nie oznacza to, że musimy przy doborze lamp rezygnować z estetyki!
Ciekawym rozwiązaniem do salonu będzie np.: lampa od Sojka Workshop, która w zgrabny sposób łączy praktyczność z designem. King Size to lampa kreślarska w wydaniu XXL. Zaletą takiej lampy podłogowej jest jej mobilność. W każdej chwili można ją przestawić i dostosować do nowego układu mebli, a także łatwo ustawić kąt padania światła – bezstopniowa regulacja ramion i klosza pozwala na niemal nieograniczoną ilość kombinacji ustawień. Dzięki niej doświetlimy miejsce do czytania na kanapie, biurko przy którym pracujemy na laptopie, bądź centralny punkt salonu podczas wieczornego spotkania ze znajomymi. Świetnie sprawdza się też w otwartych przestrzeniach takich jak lofty czy biura typu „open space”. Ta przeskalowana lampa kreślarska może być oryginalnym rozwiązaniem dla serca naszego domu.

Jak dobrze i ciekawie oświetlić salon? - galeria>>