Wybór odpowiednich narzędzi do pracy w kuchni jest niezwykle istotny. Specjalistyczne akcesoria, szeroki wybór naczyń i noży daje możliwości wybrania swojego ulubionego zestawu do pracy. Rzadko jednak pamiętamy, by wybierając patelnie dobrać je do posiadanego rodzaju kuchenki.

Cztery rodzaje kuchenek wymagają czterech rodzajów patelni. Fiskars zaprojektował nową linię produktów do każdego typu kuchni w taki sposób, aby ich użytkowanie było jak najbardziej efektywne.

Do kuchni gazowej

Największym problem przy kuchniach gazowych jest nagrzewanie, a wręcz przepalanie się rączki patelni. Właśnie dla tego w nowej patelni Functional Form użyto rączki ze stali nierdzewnej, która nie ulegnie zniszczeniu nawet przy kontakcie z ogniem. Dodatkowo cała patelnia została wykonana z aluminium, dzięki któremu ciepło jest rozprowadzane równomiernie po całej powierzchni. Nieprzywieralna powłoka patelni sprawi, że przygotowanie potraw będzie dużo łatwiejsze. 

Do kuchni indukcyjnych

Najważniejszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę podczas wyboru patelni na kuchnię indukcyjną to jej właściwości magnetyczne. Nie każdy model patelni będzie nadawał się na ten rodzaj kuchenki. W najnowszej linii Functional Form zastosowano specjalne, trój-warstwowe dno, dzięki któremu proces nagrzewania jest jeszcze bardziej efektywny. 

Do kuchni ceramicznych

Kuchenki ceramiczne wymagają patelni, które bardzo dobrze przewodzą ciepło. Właśnie dlatego patelnia Functional Form przeznaczona do tego typu kuchenek została wykonana w lekkiego aluminium równomiernie przewodzącego ciepło po całej powierzchni patelni.

Do kuchni tradycyjnych

Nowa patelnia Functional Form z przeznaczeniem do kuchni tradycyjnych została zrobiona ze stali nierdzewnej, aby uniknąć zarysowań powierzchni przez żelazny palnik. Wnętrze patelni pokryto nieprzywieralną powłoką, a rączkę wykonano z bakelitu, który nie nagrzeje się podczas przygotowywania posiłków.

Wszystkie patelnie z serii Functional Form pokryto specjalną nieprzywieralną powłoką PTFE, dzięki której jedzenie nie będzie przywierać do patelni. Należy jednak pamiętać, aby zawsze używać tylko akcesoriów drewnianych lub wykończonych sylikonem.

Nowa linia Functional Form to szeroki wybór patelni przeznaczonych do czterech typów kuchenek. W skład linii wchodzi patelnia 24 cm, 26 cm, 28 cm, oraz patelnia szefa kuchni z pokrywką. Dzięki możliwości wyboru odpowiedniej wielkości każdy może zdecydować, jaka patelnia jest najwygodniejsza w użytkowaniu.