Jaime Hayon został okrzyknięty przez magazyn  „Time” jednym z najważniejszych projektantów. Jego zabawne i oryginalne projekty są rozpoznawalne na całym świecie. Hayon urodził się w Madrycie w 1974 roku. Jego artystyczna wizja po raz pierwszy urzeczywistniła się w instalacjach MDB i Mon Cirque. Projektant założył swoje studio w 2001 roku. Wtedy też zaczął projektować przedmioty użytkowe, w tym meble domowe dla Wittmann, b.d. Barcelona, Cassina, Fritz Hansen czy Magi, oprawy oświetleniowe dla Parachilna, Metalarte i Swarovski oraz wyrafinowane przedmioty dla Bisazza, Lladró i Baccarat. 

Projektant już niedługo, bo 22 maja, pojawi się w Łodzi i w ramach Festiwalu poprowadzi wykład „Form Follows Function, and Then What?” („Forma podąża za funkcją – i co dalej?”). Wystąpienie ma zaprezentować uczestnikom Festiwalu nową perspektywę w dyskusji o roli i społecznych funkcjach projektowania. Narracyjność i emocje projektant postrzega nie jako obrzeża procesu projektowego, ale jako jego centrum. Projektant opowie więc o swoim postrzeganiu procesu projektowego, w którym kluczowe stają się emocje i historia.

Poza tym twórczość Hayona w oczywisty sposób, poprzez specyficzne poczucie humoru, barwność i frywolność, jest w pewien sposób „festiwalowa” i wpisuje się w kontekst działań, jakie prowadzimy w ramach tegorocznej edycji – komentuje Katarzyna Dubik z zespołu Łódź Design Festival

Z kim widzimy się w Łodzi?