Wrzesień to tradycyjnie czas, w którym marka Apple prezentuje swoje nowości. Na oficjalne konferencji 7 września światło dzienne ujrzały wreszcie wyczekiwane modele iPhone 14, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Plus oraz iPhone Pro Max. 

iPhone 14 - design

Jaki jest nowy iPhone 14? Urządzenie nie doczekało się spektakularnych zmian w designie w porównaniu do wcześniejszego modelu. Dostajemy produkt o przekątnej wyświetlacza (Retina XDR display) 6,1 cala, z baterią o przedłużonym działaniu i z aparatem szerokokątnym z rozdzielczością 12 MP. Model posiada także czujnik wypadku samochodowego oraz możliwość nawiązania połączenia satelitarnego w razie zagrożenia (w USA i Kanadzie). Nowością jest zupełnie nowy obiektyw przeznaczony do robienia selfie i prowadzenia rozmów wideo. Kolor obudowy? Jest aż pięć barw do wyboru: jasnoniebieska, delikatny fiolet, czarna (midnight), biała (starlight) i czerwona (product red).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez apple (@apple)

iPhone 14 - dostępność i ceny

Pierwsze modele aparatów w sprzedaży mają pojawić się już 9 września. Pełna dostępność przewidziana jest jednak tydzień później. Jedynie iPhone 14 Plus ma być dostępny dopiero po 6 października. Ile będzie kosztował nowy iPhone 14? Model z pamięcią 128 GB - około 5200 zł, model z pamięcią 256 GB - około 5900 zł.