Kiedy kupujemy ubrania coraz częściej zwracamy uwagę na ich skład, świadomie wybieramy naturalne tkaniny i ponadczasowe fasony. Nasza odzież wymaga szczególnej troski. Chcemy, żeby zachowywała krój, kolory i miękkość, chcemy nosić ją dłużej a tym samym dbać o środowisko. W odpowiednim praniu i suszeniu naszych ubrań pomogą teraz innowacyjne pralki i pralko-szuszarki Samsung AI Control. 

Czym jest intuicyjny panel AI Control? To bardzo łatwe w obsłudze menu. Wystarczy, że ustawimy w nim poziom twardości naszej wody i już możemy wybierać spośród 24 programów do prania. Pralka automatycznie dobierze ilość wody i detergentu oraz czas prania do wagi i stopnia zabrudzenia wsadu. Wszystko to dzięki czterem czujnikom. Czujniki ważenia prania i dobierania ilości wody do wagi załadunku zadbają o nasze ubrania. Za to czujnik pilnujący stopnia zabrudzenia wody i czujnik dopasowujący ilość płynu do prania do stopnia zmętnienia wody zadba o środowisko (zużywając tylko tyle wody i detergentu na ile to konieczne). Co więcej te czujniki pracują dla naszej wygody. Z nimi nie musimy precyzyjnie odmierzać ilości proszku czy płynu do płukania. Średnio raz w miesiącu wlewamy porcję, a pralka sama dostosuje dawki, zachowując część płynu na kolejne pranie. 

Pralki Samsung z panelem AI Control już po 5 cyklach prania nauczą się naszych preferencji takich jak nasz ulubiony program, liczba obrotów, czy wybierana przez nas temperatura. Po 25 praniach najczęściej używane programy trafią na początek listy w menu i nie trzeba ich będzie "ustawiać" od początku - wszystko to oczywiście dla wygody. Ponadto pralka Samsung z panelem AI Control może komunikować się z suszarką tej samej marki. Dzięki funkcji Auto Cycle Link poinformuje ona połączone z nią urządzenie o tym, jaki program suszenia będzie odpowiedni do zastosowanego cyklu prania. Taka domowa pralnia to duża oszczędność zarówno czasu i miejsca (szybka dostępność suchej odzieży, rezygnacja z rozstawiania szczebelkowych suszarek) no i przede wszystkim wygoda. Ubrania po cyklu prania i suszenia są miękkie i łatwo się je prasuje. Ponadto zawsze możemy zdecydować się na krótki program samego odświeżenia odzieży, kiedy na przykład bluzka leżała zbyt długo w szafie. 

A co z jakością samego prania? To już zadanie dla technologii EcoBubble™. Zapewnia ona skuteczne usuwanie plam w niskiej temperaturze. Detergent, woda i powietrze łączą się ze sobą jeszcze przed rozpoczęciem całego cyklu prania w specjalnym generatorze. Aktywna piana tam wytworzona szybciej wnika w materiał naszych ubrań i usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia jednocześnie chroniąc kolory i fason. Hit szczególnie dla zapominalskich? Funkcja AddWash™ dzięki której mamy możliwość dodania do bębna ubrań na każdym etapie prania (bez konieczności czekania aż woda zostanie odpompowana). Wszystko to dzięki małym, sprytnym drzwiczkom. Przydają się także do wietrzenia urządzenia.

Na tym nie koniec innowacji i technologicznych nowinek. Dzięki aplikacji na telefon SmartThings możemy wygodnie sterować swoją pralką za pomocą smartfona. Ta funkcja przydaje się szczególnie gdy planujemy dłuższe wyjście z domu, albo mamy pilne obowiązki w innym pomieszczeniu (ulubiony serial też do nich należy!). Na telefon dostaniemy powiadomienia o zakończeniu pracy, ponadto zdalnie sprawdzimy zużycie wody i prądu (klasa energetyczna pralek AI Control Samsung to obecnie najwyższa oznaczana literą A). Ta funkcja po raz kolejny pomoże nam zadbać o środowisko, ale także o nasze oszczędności. Więcej informacji na temat innowacyjnych pralek i suszarek od Samsung znajdziecie TUTAJ