Pamiętacie Tamagotchi? Chodzi nam o jajo zabawkę z elektronicznym zwierzaczkiem do karmienia, a nie o hit Taconafide. ;) Dzięki doniczce Lua od luksemburskiego studia Mu Design w takie Tamagotchi można będzie zmienić swoją ulubioną, domową roślinkę. Inteligentna donica za pomocą specjalnych czujników na ekranie uruchamia 15 animowanych emocji. Mierzy wilgotność gleby, ekspozycję na światło i temperaturę a następnie oddaje stan rośliny odpowiednim emotikonem. Od razu widzimy więc, czy ziemia nie została przelana (smutna, niebieska mina), albo nie jest zbyt sucha (zmęczona buźka z wystawionym z pragnienia językiem), czy w pomieszczeniu nie jest za gorąco (spocony emotikon), za ciemno (wampirek na ekranie) i czy kwiatek jest po prostu szczęśliwy (wesoła minka). Emotikony są naprawdę zabawne. To może być gadżet zmieniający domy osób, które do tej pory nie bardzo umiały poradzić sobie z różnymi wymaganiami kwiatków doniczkowych. 

Inteligentną doniczkę programujemy za pomocą specjalnej aplikacji na telefonie. Jedna sztuka kosztuje 99 euro, w zestawach wychodzi trochę taniej. Donice można zamawiać na stronie internetowej producenta w opcji przedsprzedaży. Oficjalnie na rynku pojawią się w grudniu tego roku. Kolory, jakie w tej chwili są dostępne to bakłażanowy, słonecznikowy i morski.  

A jeśli chcecie zwiększyć swoje szanse na udaną hodowlę roślin w domu zerknijcie na naszą listę tutaj: Rośliny, których nie zabijesz