Biennale Dizajnu i Sztuki Miejskiej 

Traffic Design w formule Biennale już po raz trzeci tworzy program skoncentrowany na celebrowaniu sztuki w przestrzeni publicznej, zapraszając do współpracy twórczynie i twórców na co dzień projektujących w innych dziedzinach. Impreza trwa właśnie w Gdyni, a w jej ramach mieszkańcy mogą już oglądać jedną z pierwszych realizacji. To instalacja „Comb” zaprojektowana i wykonana przez kolektyw The New Raw z Rotterdamu.

Instalacja od The New Raw

„Comb” ma formę płaskorzeźby. Instalacja zawisła na budynku chłodni Lacpol przy ulicy Polskiej 15 w Gdyni. Poszczególne elementy (owalne, miękkie, szare kształty) mocowane do ściany wyprodukowano i przetransportowano z warsztatu The New Raw  w Holandii. Do wykonania abstrakcyjnych figur kolektyw wykorzystał plastik pochodzący z wyłowionych z morza lin cumowniczych oraz sieci. Na co dzień The New Raw zajmuje się projektowaniem i tworzeniem elementów użytkowych w obiegu cyrkularnym. Są to między innymi siedziska, plażowe przebieralnie i inne meble miejskie. O swojej pracy Panos Sakkas i Foteini Setaki opowiedzieli podczas spotkania, które odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Traffic Design w Gdyni.

PS. Jeśli jesteście z Trójmiasta polecamy inne eventy i wydarzenia podczas  Biennale Dizajnu i Sztuki Miejskiej - wykłady, sekretne pokazy filmów, nowe murale i akcje w przestrzeni miejskiej.