COS co roku (od siedmiu lat) pozytywnie zaskakuje nas swoimi oryginalnymi projektami z okazji targów Salone del Mobile. Z okazji tegorocznej edycji święta designu w Mediolanie marka zaprezentuje instalację, którą za pomocą technik cyfrowych przygotował francuski architekt Mamou-Mani

Zaplanowana instalacja Mamou-Maniego ma być futurystyczną wizją na temat designu, technologii i innowacji materiałowych, która porywa gości w eteryczną podróż. Wysublimowana konstrukcja przeniesie widzów z szesnastowiecznego dziedzińca Palazzo Isimbardi wprost do otaczającego ogrodu – połączy architekturę z naturą. 
Swoisty most pomiędzy światami zostanie zbudowany z bio-plastikowych modułów wydrukowanych w technologii 3D. Konstrukcja powstała przy użyciu oprogramowania do projektowania parametrycznego dostępnego na zasadach  „Open-Source” (tzw. Otwarte Oprogramowanie).. Proces ten zapewnia strukturalną stabilność instalacji oraz pozwala na optymalne wykorzystanie materiałów.

Prace Mamou-Maniego otwierają przed architekturą nowe możliwości i nieustannie inspirują estetykę COS. Jednoczesne wykorzystywanie surowców odnawialnych i technologii pozwala tworzyć przełomowe projekty, które są futurystycznym odzwierciedleniem tradycyjnego rzemiosła. Innowacja jest głównym motorem naszej pracy i stale kreuje nasz światopogląd. Jesteśmy podekscytowani, że możemy zaprezentować w Mediolanie ten pionierski projekt, mówi Karin Gustafsson, dyrektorka kreatywna COS.

Arthur Mamou-Mani zapowiada zaś: Nasza współpraca przygląda się postaci architekta jako rzemieślnika z holistycznym podejściem do procesu tworzenia. Liczę, że połączenie druku 3D, odnawialnych materiałów i projektowania parametrycznego stworzy konstrukcję, która pozwoli nam sięgnąć w przyszłość. Mam nadzieję pokazać, jaki wpływ na świat może mieć cyfrowe rzemiosło.  

Instalacja będzie otwarta dla publiczności od 9 do 14 kwietnia 2019 roku w Palazzo Isimbardi przy Corso Monforte 35 w Mediolanie. COS nie możemy się już doczekać!