Dziś zaglądamy do Gdańska. To tu, w bliskim sąsiedztwie Parku Oliwskiego znajduje się mieszkanie zaprojektowane przez pracownię Raca Architekci (Marta i Michał Raca). Znaki szczególne? Mid century modern vibes i klasyczna jodełka na podłodze.

Mieszkanie trafiło do Nas w stanie deweloperskim i jego układ narzucił usytuowanie kuchni naprzeciw ściany telewizyjnej. Obie części: pokój dzienny i kuchnia ze stołem jadalnianym zajmują optycznie podobną powierzchnię strefy dziennej. W centralnej części znajduje się stół i sofa ustawione tuż obok siebie. Taki układ bardzo sprzyja spotkaniom towarzyskim. Stół staje się sercem domu i przy większej liczbie gości pozwala na wygodne zebranie się wokół niego - opowiadają nam o koncepcji aranżacji architekci

W części kuchennej mamy dolne szafki z blatem z konglomeratu a zamiast górnej zabudowy półkę. Stół rzeczywiście przyciąga spojrzenia. Został wykonany na indywidualne zamówienia. Krzesła to już model firmy Fameg. Nad tym zestawem powieszono efektowną lampę Astep. W oko wpada także ruda sofa Sits. Ten mocny akcent kolorystyczny łagodzi szary dywan Linie Design i czarne, metalowe stoliki Hay. Zaprojektowana przez nas szafka RTV nawiązuje wykończeniem do dolnych frontów zabudowy kuchennej. By nadać jej lekkości została usytuowana na mosiężnych nóżkach a jej boki zostały zaokrąglone. Jako detal pod blatem pojawia się mosiężna listwa. Nasz ulubiony kącik? Biblioteczka z wygodnym fotelem do czytania! W strefie wejściowej oraz w kuchni znalazły się szare płytki o naturalnym, kamiennym wzorze terazzo. Na te same kafle architekci postawili w łazience. Lustro pełni tu także rolę szafki na kosmetyki.