Lofty mają swoich oddanych fanów na całym świecie. Jednak nie każdy, kto lubi ten styl, może cieszyć się pofabrycznym lokalem i jego adaptacją. Jak uzyskać więc industrialny klimat w zwykłym mieszkaniu? Sprawdzamy to dziś na przykładzie realizacji studia projektowego Suma Architektów. Oto apartament z dwiema sypialniami znajdujący się na krakowskim Zabłociu o wyraźnie przemysłowym charakterze. 

Dużo przestrzeni - to niewątpliwie jedna z cech charakterystycznych loftów. Architekci możliwie maksymalnie postawili zatem "otworzyć" na siebie pomieszczenia. Salon płynnie łączy się więc w tym wnętrzu z aneksem kuchennym i przedpokojem. Industrialne nawiązania w tym mieszkaniu? Betonowa podłoga, kafle na ścianach i oświetlenie w przemysłowej oprawie. Do tego dochodzą metalowe stołki przy barowym stole, metalowe relingi w kuchni i kawowy stolik z palety. Wszystko utrzymane jest w szarej, stalowej kolorystyce z akcentami bieli (komoda, jedna ze ścian) i niewielkim dodadkiem strażackiej czerwieni (na lodówce SMEG, chlebaku i plakacie w holu).

Industrialne klimaty mamy także w sypialniach. Tu także pojawia się oświetlenie w metalowych oprawach, a obok łóżek stoją metalowe stoliki nocne. Na ścianie mamy zaś półkę z rur oraz cegłę pomalowaną białą farbą. W łazience oprócz cementowych kafli znajdziemy też te w kolorze mięty oraz postarzane drewno.