India Mahdavi - życie i praca

Indią Mahdavi to urodzona w Teheranie, wychowana w Stanach Zjednoczonych i Europie, a obecnie mieszkająca i pracująca w Paryżu projektantka wnętrz i architektka. Już wkrótce w sklepach H&M HOME pojawi się jej specjalna kolekcja stworzona przez nią specjalnie dla sieciówki. Jej kluczowymi elementami są talerze, miski, wazony oraz poszewki na poduszki, i koce wyprodukowane z naturalnych materiałów. Wszystko to wykonane z naciskiem na rzemieślnicze know-how. - Projektując tę kolekcję ważna była dla mnie współpraca z europejskimi manufakturami, z którymi H&M HOME już działa od lat. - podkreśla designerka.

Kolekcja India Mahdavi X H&M HOME

Znaki szczególne kolekcji India Mahdavi X H&M HOME? Zabawa z gradientem i lekko nieostrymi grafikami, kratka, kwiaty i energetyzujące barwy.  Inspiracją dla Indii były kolory, które widzimy przez chwilę, gdy zamykamy oczy przed oślepiającym słońcem. Ta kolekcja ma być powiewem optymizmu w dzisiejszych niepewnych i często trudnych czasach. - Chcieliśmy stworzyć piękną kolekcję, skupiając się na rzemieślniczej jakości i radosnych kolorach. Nie możemy doczekać się, aby zaprezentować naszym klientom nienaganne poczucie estetyki I koloru w wykonaniu Indii - mówi Evelina Kravaev-Söderberg, Head of Design and Creative H&M HOME. Nam najbardziej spodobały się kolorowe talerze i dzbanek w kratkę (idealny na kawę z mlekiem sprawdzi się także w roli wazonu na wiosenne bukiety). Kolekcja INDIA MAHDAVI x H&M HOME będzie dostępna w wybranych sklepach i online na hm.com od 28 kwietnia.

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy