Jak powstała strona IKEAhackers?

Pomysł na blog z podrasowanymi meblami z IKEA zrodził się w głowie pewnej młodej dziewczyny z Malezji w 2006 r. Miłośniczka sklepów IKEA, lubiąca nadawać meblom popularnej sieci autorski rys, przeglądała strony w Internecie z niedrogimi, pomysłowo stuningowanymi meblami ze szwedzkiej sieci. Doznała olśnienia - na świecie jest cała armia domorosłych majsterkowiczów wyposażona w wiertarki, młotki, piły i … własną wizję mebla z IKEA.

Potrzeba matką wynalazków!

Miliony ludzi, zmieniają, dostosowują do własnych potrzeb i uszlachetniają; komody z serii MALM, regały BILLY, stoliki i półki LACK i tysiące innych produktów, które można znaleźć w sieci żółto – niebieskich sklepów.

Dziewczyna przybrała pseudonim – Jules Yap. Pierwsza część nicku to nazwa modelu popularnego krzesła, które można znaleźć w sklepach IKEA. Jules przez 7 lat prowadziła bloga ikeahacker.blogspot.com. Zamieszczała swoje pomysły, a wielu ludzi z całego świata przysyłało własne realizacje z meblami ze sklepów IKEA. Blog okazał się tak popularny, że Jules w 2013 r. wykupiła domenę ikeahackers.net. Pragnęła stworzyć miejsce w wirtualnym świecie, gdzie wszyscy dumni ze swoich pomysłów majsterkowicze i esteci będą mogli podzielić się realizacjami z… innymi majsterkowiczami i estetami.

Wielki sukces zbudowany na chęci dzielenia się z innymi

Strona cieszy się ogromną, niesłabnącą popularnością – Ikeahackers.net ma setki milionów odsłon, a liczba ta wzrasta z każdym kolejnym #ikeahack. Ci, którzy się dzielą nie poszukują finansowych korzyści, dlatego Jules stara się, aby banery reklamowe nie przysłoniły najważniejszej idei strony: czystej, szczerej chęci dzielenia się pomysłami z innymi.

Lubiana szwedzka sieć oferuje kartę IKEA Family - klub lojalnościowy z licznymi promocjami i korzyściami.
Jules Yap także stworzyła wielką wirtualną rodzinę - IKEAhackers.

Tekst: Ela Stasiak

Obejrzyjcie galerię mebli po przemianie ze strony IKEAhackers.net. Czy rozpoznajecie meble i przedmioty ze sklepów IKEA?