Trzeci sklep IKEA w warszawskim Blue City będzie otwarty dla klientów jeszcze tylko do końca roku. IKEA Retail Polska zamyka ten najmniejszy koncept po blisko trzech latach działalności. Sklep IKEA w Blue City wyróżniał się już od początku mniejszym formatem (dwa piętra: na dole akcesoria i dodatki, na górze ekspozycja mebli, centrum projektowe oraz bistro) i lokalizacją bliżej centrum miasta. Nie było tu dobrze znanej klientom sieci ścieżki zwiedzania - goście sami decydowali o tym, gdzie chcą pójść i co zobaczyć. 

- "Niezmiennym celem IKEA jest bowiem tworzenie jak najlepszego doświadczenia zakupowego. Zgodnie z podejściem firmy do rozwoju oraz w reakcji na zmieniające się potrzeby i wzrastające oczekiwania klientów, niektóre projekty testowe dobiegają końca. Jedną z takich inwestycji jest sklep IKEA w Blue City, który będzie prowadzić swoją działalność do końca grudnia 2021 roku" - pisze IKEA w swoim oświadczeniu.
Obecnie w Warszawie znajdują się trzy sklepy IKEA - IKEA Janki, IKEA Targówek, IKEA w Blue City, do tego trzy Punkty Odbioru Zamówień IKEA – w centrach handlowych Blue City, King Cross Praga i Wola Park oraz dwa mobilne Punkty Odbioru Zamówień IKEA  – na Mokotowie i w Wilanowie.