IKEA na Milan Design Week 2022

Zapowiadana w zeszłym roku wspólna kolekcja IKEA i Swedish House Mafia miała swoją premierę na  IKEA Festival w BASE podczas trwającego właśnie Milan Design Week 2022 (polecamy stories z Mediolanu naszych redakcyjnych wysłanniczek). 

Kolekcja IKEA x Swedish House Mafia

We wrześniu 2021 roku IKEA i zespół muzyczny Swedish House Mafia ogłosili, że w ich wspólnej kolekcji pojawi się ponad 20 mebli oraz inteligentnych rozwiązań przeznaczonych do produkcji, wykonywania i słuchania muzyki w domu. W tym tygoniu poznaliśmy pierwsze owoce współpracy IKEA x Swedish House Mafia. To trzy odsłony kultowej torby FRAKTA. Mamy tu torbę na przewody i inne akcesoria niezbędne do tworzenia muzyki, torbę na laptopa oraz naprawdę pojemną torbę na płyty winylowe. Oczywiście wszystko w stylu charakterystycznym dla Swedish House Mafia - spodziewajcie się zatem szczególnie lubianej przez muzyków czerni.

- FRAKTA to jeden z tych klasyków IKEA, które w swoim domu posiada każdy. Chcieliśmy przyjrzeć się jej z perspektywy tworzenia muzyki, bo korzystamy z niej różnie – w zależności od tego, jaki rodzaj sprzętu zabieramy w podróż. Nasze trzy różne spojrzenia na torbę stały się motywem przewodnim całej kolekcji – bo każdy artysta jest inny i ma odmienne potrzeby. Niemniej wszystkie elementy tej kolekcji mają ponadczasowy charakter z wyraźnym śladem naszego DNA – podsumowują członkowie Swedish House Mafia.

- Zespół marzył o tym, by w kolekcji znalazła się torba FRAKTA, ale chcieli dodać do niej coś od siebie. Rozmawiając o funkcjonalności i o tym, jak będą jej używać w codziennym życiu, stało się jasne, że chcemy odpowiedzieć na różne problemy – i że nie wystarczy nam do tego tylko jedna torba – podkreśla Friso Wiersma, projektant IKEA of Sweden.

Cała kolekcja IKEA x Swedish House Mafia będzie w sprzedaży na jesieni. Zespół zapowiedział też swoją trasę koncertową (jeden z koncertów odbędzie się też w Polsce).