Kolejna nowość w IKEA! INDUSTRIELL to kolekcja, która składa hołd unikatowości, niedoskonałościom i indywidualizmowi. Holender Piet Hein Eek postanowił rzucić wyzwanie istniejącej w branży tendencji do tworzenia jedynie doskonałych projektów. 
Okazało się, że zarówno ja, jak i IKEA od dawna myślimy o tym samym. Zależy nam, by nadawać przedmiotom więcej ludzkich i osobistych cech, przy jednoczesnym zachowaniu przemysłowego procesu produkcyjnego – mówi Piet.
 

Seria INDUSTRIELL, która w sprzedaży pojawi się już w kwietniu, obejmuje drewniane meble, szkło, ceramikę oraz tekstylia. Jednym z największych wyzwań podczas jej tworzenia było stworzenie krzesła z drewna sosnowego z zachowaniem tak zwanych niedoskonałości (sęków, róznic w kolorach). To, co zwykle bywa traktowane jako błąd w produkcji stało się zatem mile widziane. 

Kolekcja INDUSTRIELL od IKEA wprowadza do wnętrz ciepły, bardziej „ludzki” charakter. Jej charakter pasuje nam do modnego ostatnio trendu wabi sabi. Ponieważ to dodatki często tworzą atmosferę danego pomieszczenia, poświęcono im tu wiele uwagi. Na przykład szklanki zostały wykonane na dwóch różnych maszynach, co dało interesujący efekt niewielkiego niedopasowania. Jest to dobrze widoczne po ustawieniu ich obok siebie. Rysunek na kuchennych tekstyliach nie jest idealny i wydaje się być robiony ręcznie. Ściereczki w nieiesko-szarą szachownicę (25,99 zł za dwie sztuki) to nasz faworyt z tej kategorii! Inni ulubieńcy? Pleciony fotel na metalowym stelażu (599 zł), seria bambusowych lamp (od 99,99 zł do 129 zł)