Duńskie hygge i elegancja w klasycznym wydaniu. Jak połączyć te dwie rzeczy? Sprawdzamy to dzisiaj na przykładzie tego domu na warszawskich Zawadach. Za projekt i aranżację wnętrza odpowiada tu TOGETHER STUDIO. Pracownia ma siedzibę w Warszawie i w Zurychu, realizuje projekty zarówno w Polsce jak i za jej granicami. 

Hygge i elegancja 

Dom, do którego dziś zaglądamy, ma powierzchnię 160 metrów kwadratowych. Styl? Na pierwszy rzut oka klasyczna elegancja. Biel, szarości i beże, do tego delikatne sztukaterie, parkiet ułożony we francuską jodełkę, frezowania na meblowych frontach, terazzo, kamień kryształowe żyrandole, ozdobne ramy lustra w holu (prezent od rodziców właścicieli, przedmiot przekazywany z pokolenia na pokolenie). Nie brakuje tu jednak przytulnych, domowych elementów, łącząnych często z duńskim hygge. - Najważniejszym czynnikiem przy tworzeniu projektu było stworzenie uczucia komfortu i przytulności, nawiązując do konceptu hygge. Zależało nam, by rodzina która tam zamieszka czuła we wnętrzu równowagę oraz bezpieczeństwo. Zanim projekt powstał poznałyśmy dokładnie potrzeby młodej pary oraz zgłębiłyśmy ich pasje. Ona kocha kuchnię i gastronomię, dlatego sercem domu jest przestronna kuchnia z drewnianą wyspą, na której kilka razy w tygodniu powstają domowe wypieki. On uwielbia grafikę oraz tworzy muzykę. Nieodzownym elementem domu są zatem instrumenty. - podkreśla architektka Sylwia Chwat z TOGETHER STUDIO.

Beże i śmietankowa biel

Miks elegancji z hygge łatwo znajdziemy w salonie z charakterystycznym, narożnym oknem. Stanęły tu dwie jasne kanapy z tapicerką w kolorze taupe. Tuż obok znalazło się miejsce na kawowy stolik i fotel z wiedeńską plecionką. Stąd mamy dobry widok na ściankę z odbiornikiem tv, kominek i półki z domowymi skarbami. Na podłodze ułożono dwa dywany w naturalnych, jasnych kolorach. Zabudowa kuchenna ma fronty w śmietankowej bieli, do tego srebrne uchwyty i jasny, kamienny blat. Mocną plamą koloru jest tu wyspa w orzechowym odcieniu. Nad nią zawisły dwa klosze z grubego szkła o ciekawym wzorze. Wystrój łazienek współgra z resztą domu.