W Warszawie powstało właśnie miejsce, które z pewnością uraduje wszystkich fanów stylu vintage we wnętrzach. To HUMOR Vintage Store. Wpadliśmy tam wczoraj z wizytą, a dziś od samego rana dajemy Wam znać jak było i co możecie znaleźć w tym świeżo otwartym sklepie. 

Maj na Saskiej Kepie - pachnące bzy, ciepłe popołudnie, gwar w okolicznych restauracjach i lodziarniach, w sąsiedztwie modernistyczne, piękne wille. Trudno o lepsze miejsce dla sklepu z pięknymi przedmiotami. Tutaj, na ulicy Walecznych mieści się HUMOR Vintage Store. Nazwa pochodzi od znaczenia duńskiego słowa humor, czyli nastrój. Powstanie tego miejsca to zasługa Joanny Marii Kuś, scenografki i projektanti oraz Pawła Panzera, restauratora i kolekcjonera designu.

Kupicie tu przede wszystkim oryginalne meble z lat 50-80. zeszłego stulecia. Wśród nich modele autorstwa znanych projektantów, na przykład Sigurda Russele’a, Charlesa Eamesa, Ingmara Rellinga, Omanna Juna, czy Bruno Mathssona. Znajdą się również perełki zainspirowane Bauhausem. Wszystkich tych rzeczy właściciele szukają osobiście w Danii, Holandii, Norwegi, Szwecji, Niemczech oraz we Włoszech. Nie brak tu też przedmiotów zupełnie nowych - są to na przykład poduszki, koce, pledy, świece zapachowe. Nam z bogatego asortymentu najbardziej w oko wpadły: duńska komoda z ciemnego drewna i wspaniałe dywany, zarówno te wzorzyste, wełniane jak i zszyte z kawałków skór.

HUMOR Vintage Store
Walecznych 68, Saska Kępa 
Warszawa