Hotel SKANSEN Conference & SPA łączy w spójną całość tradycję i najnowsze światowe trendy, zapewniając wysoki komfort gościom w harmonizujących z  przyrodą minimalistycznych przestrzeniach.
Hotel SKANSEN położony jest na terenie jednego z największych skansenów w kraju - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W MWM można zwiedzić ponad 80 obiektów małej i dużej architektury wiejskiej, które stanowią wierną rekonstrukcję wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX wieku. Obiekt usytuowany jest w malowniczej okolicy, w bliskim sąsiedztwie skarpy doliny rzeki Skrwy, na pięknie zalesionym terenie wśród uprawnych pól i łąk. W okolicach skansenu i hotelu miłośnicy przyrody mogą podziwiać las grądowy, oglądać żurawie i zimorodki, a na spacerze napotkać liczne gatunki ciekawych drzew i krzewów.

Te piękne tereny i malownicza architektura była tłem m.in.  dla scen w: „Ogniem i mieczem” Jerzego Hoffmana czy „Pana Tadeusza” Andrzeja Wajdy.
Hotel SKANSEN Conference & Spa doskonale wpisuje się w atmosferę tego niezwykłego miejsca, subtelnie nawiązując do tradycji wsi polskiej w unikalnej odsłonie architektonicznej. Budynki hotelowe nawiązują do wiejskich stodół, a materiały użyte do ich budowy: drewno, cegła oraz łupek- do tradycyjnej architektury regionu. Każdy istotny element obiektu symbolizuje jeden z trzech elementów typowych dla kultury i sztuki ludowej – ogień, wodę i sacrum – nierozerwalnie związane z życiem w harmonii z naturą oraz duchowością.

Hotel SKANSEN Conference & Spa GALERIA>>>